Bir kadın olarak kilo 40 yıl sonra

40 yaşından sonra bir kadının vücudunda meydana gelen fizyolojik değişiklikler ve korumak için ince bir şekil oluyor sadece. Zor sadece kilo vermek değil korumak değil, aynı zamanda eski bir şekli. Kırk yıl sonra, azalır, bir miktar kadın hormonları – östrojen ve progesteron ve devamı geldi erkek – androjenler, büyüme için sorumlu olan yağ dokusu üst kısımlarında beden: kol, karın, boyun ve yüz. Bu süre içinde de azalır leptin hormonu, inhibitör iştah. Yaşla birlikte, aynı zamanda sindirim sistemi daha yavaş çalışır. Fiziksel aktivite birçok kadın kötüdür, bu yaşta kas kütlesi de azalır ve sonuçta kas sorumludur metabolizma hızı.

Eğer dikkate alırsak, tüm bu başkalaşım ve değiştirmek için bir yol bir beslenme ve yaşam tarzı daha aktif, daha sonra, ne yazık ki, kabul etmek zorunda dolgunluk.

zayıflama sonra 40

Hormonal ayarlama da depresyona katkıda bulunur, bu, sırayla, teşvik yapmak deşarj gerilimi ile yemek.

Olgun 40 yaş üzeri insanlar zayıflama daha uzun sürer. Yaşa bağlı vücut değişiklikleri ile ilgili hemen hemen tüm organ ve sistemleri ile sonuçlanan, sağlığı bozulan ve stres vücudun hastalık ve yaralanma. Metabolizma yaşla birlikte daha fazla ve daha fazla azaltır, hızını, görünür sorunları, yüksek kolesterol, kalp ritmi. Bu nedenle çok bağlıdır, fiziksel form ve sağlık. Çünkü bazen bayanlar 40 yaşından sonra daha iyi sağlık, daha ergenlik döneminde olmasına rağmen, doğal ve fizyolojik değişiklikler vücut.

Diyet kilo kaybı için 40 yıl sonra

Herhangi bir kadın, her şeyden önce, düşük kalorili yemek. Vücudun düzgün çalışması için ihtiyacı enerji, önce yavaşlama metabolizma. Tutmak için vücut ağırlığı yeterli bir diyet yaklaşık 1700 kcal kilo vermek, kalori, periyodik olarak azaltılmalıdır kadar 1000-1200 kcal, ama başlamadan önce, gereken bir beslenme uzmanı ile istişare.

Öncelikle, diyet ortadan kaldırmak gerekir, basit şekerler, katkı sivri kan şekeri ve açlık krizi, yani, kısıtlama altında düşmek tatlılar, şekerli içecekler, reçel ve bal gibi ürünler yüksek derecede işleme; tuzlu atıştırmalıklar — kaynak trans-yağ asitleri, kötü kolesterol düzeyini artırmak ve azaltmak için iyi bir tuz olan etkisi kan basıncı.

Diyet-meli var olmak en çeşitli içeren dengeli miktarda protein, karbonhidrat ve yağ, ve buna göre, birçok vitamin ve mineral tuzları. Bu nedenle tercih edilmelidir yemekleri ve taze haşlanmış sebze, yağsız et ve balık. Diyet bazen sınırlamak için tavsiye edilir meyve alımı (150 g / gün) ve tahıl ürünleri. Ayrıca, çok önemli bir fiziksel aktivite önlemek için, azaltmak için kas kütlesi (en az haftada 3 kez bir saat).

Hareket sağlar sadece kilo döken, ama aynı zamanda geliştirmek için psikolojik bir durum.

Ayrıca unutmamak hakkında yeterli hidrasyon vücut: en iyisi su içmek, meyve çayları, bitkisel, yeşil alan miktarı 1,5-2l/gün. Sınırlamak kahve ve sağlam siyah çay, en fazla 2 bardak bir gün.

Tavsiye tüketimini azaltmak için hayvansal yağlar (tereyağı, yağlı domuz eti) içeren doymuş yağ asitleri ve sayısını artırmak için bitkisel yağlar ve yağlı balık (somon, uskumru, pisi balığı), yanı sıra fındık, içeren çoklu doymamış yağ asitleri, türlü hastalıkların önlenmesi için kalp – damar sistemi.

Tamamlamak için nasıl bir diyet

Diyet sağlıklı kabul edilir ne zaman bir hafta kaybeder 0,5-1 kg, yani 2 – 4 kg / ay. Önlemek için yo – yo etkisi önemlidir ustaca çıkmak için diyet, ne hakkında, ne yazık ki, çoğu kadın unutmaz. 'S hypocaloric diyet metabolizması azalır. Sık sık, o gün, ne zaman biter, ders, çoğu geri önceki gıda alışkanlıkları. O zaman, ne yazık ki, kilo edilebilir iki kat. Bu nedenle, önemli olan yavaş yavaş enerji değeri yiyecek. Bu nedenle, sonlandırma, diyet, zayıflama, 40 yaşından sonra olmalıdır ima keskin bir geçiş için yeni bir yol, güç, ama yavaş yavaş sayısını değiştirme bireysel ürün ve yemekler.

Gibi sindirim geliştirmek

doğru diyet

Korumak için doğru bir iş mide, uyulması gereken düzenli beslenme. En iyi 4 – 5 kez bir gün, küçük hacim, porsiyonlar aralıklarla 3 – 4 saat. En son hafif bir öğün için 1-2 saat yatmadan önce. Yardım çalışmalarında, gastrointestinal sistem, değer katmak diyet sebze, meyve, mısır gevreği, hangi kaynağıdır, gıda lifi ve süt içecekler, probiyotikler.

Ne zaman başvurmak gerekir diyetisyen

Riski nedeniyle, çeşitli hastalıkların, ilk olarak, daha iyi yapmak için önleyici teşhis, daha iyi almak için diyet bireysel ihtiyaçlarına. Kilo vermek, özellikle 40 yaşından sonra, özellikle önemli değil, çok temel metabolik parametreler (kan sayımı, idrar vb), kaç belirteçleri endokrin sistem, kuyruk, kadın hormonları.

İyi bir diyetisyen bilecek, hangi testleri atamak ve bunları nasıl yorumlamak. Bu nedenle, eğer bir kadın 40 yaşından sonra çözüm kilo vermek, bunu tavsiye ile deneyimli diyetisyen deneme daha özel bir vücut.

Bağımsız zayıflama, özellikle, çok hızlı olmadan, muhasebe parametreleri ve özellikleri, vücudun kendi olabilir, ne yazık ki, zarar vermek.

Özellikleri zayıflama 40 yıl sonra

İlk yıllarda menopoz, bu iyi bir zaman başlamak için iyi bir kilo, çünkü sona erdikten sonra belirli bir süre, daha fazla riski artar kilo. Eğer bu noktaya kadar hiçbir yaşam tarzı değişiklikleri için bir şans ve güzel bir ince rakam, tahmini geri dönülmez bir kayıp. Daha az kilo aldığı gibi, diyet ve egzersiz, olumlu etkisi vardır, hemen hemen tüm organ ve sistemleri vücut. Vücut çalışmaya başlar, daha iyi bir ruh hali kaldırdı.

Doğru bir beslenme metabolizmasını artırır, kan kolesterol seviyesini azaltır, direnci arttırır, hastalıklara karşı. Otelin spor takipçiliği, cilt sıkılır ve sağlıklı bir görünüm, daha esnek hale gelir. Artar da performans alırsınız, daha fazla enerji, döner yenilenmiş hissediyorum.