Kurallar zayıflama yaşta

Farklı yaşlarda sorun, kilo kaybı özelliklere sahiptir. Oranlarının düşmesi, aşırı kilo, 20 yıl ve 50 yıl farklıdır. Bunun nedenleri de olabilir fizyolojik ve psikolojik faktörler. Her yaş için tipik kendi metabolizma hızı; aktif genlerin sorumlu bir tezahürü kronik hastalıklar; genel sağlık düzeyini; beslenme tarzı ve çok daha fazlası.

İçin en iyi seçmek için kendiniz için bir zayıflama programı ve olası tuzaklardan kaçınmak, kadın hakkında bilmek potansiyel «tuzaklar», karakteristik, onun yaş düzeltir. Düşünün her bir yaş ışığında, kilo sorununuz daha ayrıntılı.

Kilo alımı ve kilo kaybı çocukluk çağında

kilo nasıl

En sık kilolu çocuklarda nedeni doğuştan gelen bir yatkınlık. Bunun dışında önemli bir baskı empoze edebilirsiniz fizyolojik durumunu anneler dönemde taşıyan bebek ve yapay beslenme. Konusu tam olarak hakkında sahte yerine anne sütü, çünkü bu yöntemde, güç bir bebek çok daha kolay, fazla besleme.

Çocuk yaşlı ekstra kilo yatırılır sayesinde sağlıksız beslenme, oluşan büyük miktarlarda şekerli, rafine, yağlı ve tuzlu gıdalar yanı sıra şekerli gazlı içecekler, uyarıcı ve pankreas.

Kendi terk bir «şekerleme» çocuklar. Bu kontrol almak gerekir anne. Aksi takdirde obezite riskini önemli ölçüde artırır, görünür endokrin sorunlar, böylece daire ve bileşik sağlık sorunları ve figür çocuğun.

Nasıl kilo kız 20 — 25 yıl

En sık nedeni aşırı kilo bu yaşta dengesiz beslenme, çocukluk ve ergenlik geliştirme. Atlayarak bu yaş sınır var kız görünür motivasyon zayıflama. Özlem modelleme şekli, genç bir adam karşılamak için ve bir aile kurmak ister genç bir kadın ayarlamak için kendi diyet ve yaşam tarzı.

Bu yaş olması iyi bir oran için kilo kaybı son derece büyüktür. Mükemmel olabilir, ve aslında, eğer kilo vermek 20-25 yıl sonra gelecek zaten hiçbir yüz bu problem. Bu teşvik iphone, metabolizma ve «kış uykusu» genlerin sorumlu yatkınlık, kronik bir hastalık.

Kilo vermek için bir kız 20-25 yıl, ona yeterince yeniden düzenlemek, beslenme düzeni ve fiziksel aktivite artışı. Bu yaklaşımda, ilk bir ay içinde kaybedebilirsiniz ila 10 kg. sonraki zaman İçinde tempo biraz düşüyor ve 4-5 kg 30 günde bir.

Kilo vermek nasıl bir kadın 35 — 40 yıl

35 yaşında kadın vücudunda bir azalma fonksiyonel çalışma sistemleri sorumlu olan yönetmelik kilo. Ayrıca, metabolizma yavaşlar ve bazı durumlarda daha görünür ve anormallik tiroid. Tüm bu nedenleri bir dizi ağırlık ve istikrar zaten mevcut obezite.

Düşeni sık sık yapar ve bir psikolojik faktör. Genellikle, 40 yaşında bir kadın için zaman yok çalıştırmak hayatın birçok görevleri. Geride kalır, doğum ve çocuk yetiştirme, yükseliş kariyer, romantik kocası ile ilişkisi.

Zihinsel istikrarsızlık ve boşluk, eksikliği teşvik başlar telafi lezzetli, ama vücuduna yararlı yiyecekler. Tatlı çörek, kek, çikolata getirmek değil, sadece gastronomik memnuniyeti ve ekstra mevduat kenarlarında. Onlardan kurtulmak için zaten biraz zor bu yaşta.

Ama eğer obezite değil, hareketlenme, diğer hastalıklar, kadınlarda 35-40 yıl şansı başarılı bir şekilde kilo vermek. Bu yaş döneminde kapsamlı bir yaklaşım ima değil sadece dengeli beslenme ve spor egzersiz, ama aynı zamanda özel bir tedavi amino asitler. Son geri yardımcı olur nöron aktivitesi beyin ve düşük besin bağımlılığı.

Bazı istisnai durumlarda, kilo kaybı için gerekli hormon desteği, tiroid, adrenal ve yumurtalık. Ama bu soru çözüldü sadece bir doktor ofisinde. Hızlı kilo kaybı kadınlarda 35-45 yıl sürebilir 5-8 kg ilk 30 gün ve 3-4 kg, ikinci ve sonraki aylarda.

Kilo vermek nasıl bir kadın 40 yıl sonra, sağlığına herhangi bir zarar vermeden

Bu dönemde denebilecek en sorunlu listelenen tüm. Olsa da, düşünceli bir yaklaşım karmaşık önlemler getiriyor çok iyi sonuçlar. Ana özelliği zayıflama kadınlar 45 yıl sonra hem yavaş kilo. Bu süreci etkileyen bir dizi nedeni vardır:

  • Süreci yaşlanma.
  • Fonksiyonel bozukluk.
  • Bağışıklık.
  • Hormonal dengesizlik.
  • Eksikliği biyolojik olarak aktif maddeler.
  • Psikolojik güvenlik açığı.
  • Genetik yatkınlık hastalık.
zayıflama

Bu yüzden değiştirme güç kaynağı 50 yıl sonra eşlik etmelidir orta derecede fiziksel yük, tam teşekküllü bir uyku, vitamin tedavisi ve gerekirse hormon düzeltme ve genetik testtir.

Zayıflama yaş 45-55 yaş başlamak için en iyisi ile görüştükten sonra doktorlar tarafından farklı uzmanlık (dahiliyeci, jinekolog, endokrinolog, nörolog). Onların sonuç ve öneriler seçmenize yardımcı, doğru strateji ağırlığı azaltmak ve komplikasyonları önlemek olarak akut ve kronik hastalıklar.