Oruç gün zayıflama: güç kaynağı çeşitleri ve faydaları vücut için

Harika bir şekilde vücut temizlemek, kilo vermek, sağlığı geliştirmek için bu vaziyette bir gün geçirmek. Kilo vermek için mutlaka uymak için uzun vadeli bir diyet ile sıkı kısıtlamalar. Ulaşmak, sürdürülebilir bir sonuç için çok daha kolay kullanarak düzenli boşaltma, vücudun hangi ile geçirmek için favori ürünleri. Her kilo vermek seçtiğinde kısıtlama seçeneği kalori göre, gıda zevkleri. Zevkle yemek yemek ve kilo vermek için – her erkeğin rüyası.

Nedir gün oruç tutmak zayıflama

oruç gün

Yanlış beslenme öldürüyor vücudu, çeşitli neden, hastalık iç organlar. Eğer düzenli olarak kısıtlamak kalori diyet, o zaman bu sadece temizlemek ekstra kilo ve bağırsaklarını temizlemek toksinler, metabolik süreçleri hızlandırmak, bağışıklık sistemini artırmak için. Sırasında oruç gün vücut çalışan ılımlı bir modda oluyor çünkü kullanımı kolay, düşük kalorili gıda gerektirmeyen bu ek enerji sindirim için.

Böyle bir diyet süreç devreye arınma, hangi vücut dışarı atar kendini gereksiz atık ürünleri, birikmiş uzun bir süre. İçin sunduğu kolaylığı tüm vücutta beslenme tavsiye yürütmek için doğru bir oruç günü için bir kilo kaybı haftada 1-2 kez. Ek olarak tavsiye edilir ziyaret banyosu veya sauna geliştirmek için boşaltım fonksiyonları.

Ne için lazım

Temizlik, vücudun sınırlayarak kalori alımı sadece verimliliği artırır herhangi bir diyet, ama ve teşvik sistemleri ve organları, insan vücudu. Her türlü oruç günü için bir kilo kaybı yardım üstesinden gelmek için zor bir dönem sürecinde ağırlık azaltma, zaman, ağırlık, vücut durur, tek bir yerde reddederek hareket azaltmak. Bunun dışında, boşaltma uyarır:

 • İş boşaltım sistemi. Olur temizlik, vücudun toksinler nedeniyle atılımı aşırı sıvı ve bağırsak.
 • Duygusal durumu. Algılama kolaylığı tüm vücutta, kişinin görünür gelgit kuvvetleri artar, moral, ruh geliştirir.
 • Normalleştirme metabolizma. Sınırlı kalori alımını yapar, vücudun tüketmek kendi yağ depolar.
 • Kurtarma mineral ve asit-baz paylaşımı. Aşırı asitlenme veya alkalinisation organizmanın tehdit ediyor hastalığı ve bir dizi aşırı yağ.
 • Normalleştirme sindirim. Gün içinde alımı kolay bir yemek, mide, bağırsak, karaciğer, pankreas dinlenir, ne geliştirmek için bir fırsat verir işini daha sonra.
 • Kurtuluş kan damarlarının kireçlenme. Düzenli olarak boşaltma kurtulabilirsiniz eklem ağrıları.

Ne var bu akıntı gün

Beslenme için tavsiye edilmez tamamen ortadan ürünlerin kullanımı boşaltırken. Bir tutam, bir gün geçirmek, ama su en fazla 1 kez bir ay. En verimli gün oruç tutmak zayıflama ilkelerine dayalı ayrı bir güç kaynağı. Onun özü – bölme tüm ürünler iki grup: bitkisel (nişastalı) ve hayvansal (protein) kökenli. Onları içmek için birbirinden ayrı olarak, bu teşvik, yardım sindirim. Gıda, giren mide bu şekilde, kolay ve hızlı bir şekilde işlenir ve vücut yapmaz stokları gelecek.

Düşük kalorili günlerde kombine edilebilir, seçme ürünler, yakın bir kompozisyon, örneğin: elma-kefir, pirinç-peynir. İzin dengelemek için et ve balık, süt ve meyve, sebze ve meyveleri. Harika bir seçenek – münavebe seçenekleri seçerek, bir gün sebze, diğer tahıllar ve süt ürünleri. Bir yapılır iki gün üst üste oruç, önce hizmet et, sonra sebze veya meyve. Süreci için zayıflama etkili olmuştur, unutamam artan fiziksel yük. Çünkü boşaltma – bu kalori kısıtlaması, o zaman vazgeçmek gerekir:

 • yağlı gıdalar;
 • soslar;
 • füme etler;
 • konserve;
 • şeker;
 • alkol;
 • şekerli veya şekersiz gazlı içecekler.

Nasıl oruç gün

Düzenlemek boşaltma vücut için çok basit sadece sabır ve istek. Önceden ürünleri seçmek ve stok onları bir sürü. Genellikle, bağırsak temizliği için seçilir haftada bir gün. Çok kilo yapılabilir yükleme yerinde haftada bir, her gün değişen seçenekleri birleştirerek ürün. Seçilen ideal bir diyet ayrılmıştır birkaç porsiyon (5-6) edilir ve düzenli aralıklarla.

Boyunca oruç bir gün içmek gerekir, daha fazla sıvı (1,5-2 l) hızlandırmak için, metabolik süreçler. Bilmek önemlidir, ne düşman ince rakam bir uyku, bir bozan melatonin üretimini aktif hale gelen uyku sırasında. Sonra vücut yapar dezavantajı keskin bir iştah. Kilo vermek için uyku gerekiyor ve stresten kaçının. Değmez önce düşük kalorili gün vasat bir otel. Mükemmel bir seçenek, önce boşaltma saat – kolay menü, sebze, mısır gevreği ve/veya süt ürünleri (yulaf ezmesi, su, sebze çorbası, karma, süt lapası, vb).

Sayısına gelince, yemek, izin verilen bir gün için, boşaltma, onun gerek kendi seçmek. Bu vücut kitle indeksi bağlıdır, takip edilen amaçlar, gastronomik tercihlerini ve enerjiyi harcamak gerekir seçilen dönemde. Neyse değmez yemek 600 g protein (süt ürünleri, yumurta, balık, et) ve en fazla 2 kg bitkisel besinlerde (meyve, sebze, çilek).

Konaklama seçenekleri oruç günü

beslenme zayıflama

Beslenme, iyi bir gün oruç tutmak zayıflama – bu bir bileşenli veya iki bileşenli seçenekleri. Boşaltma değil düzenlemek için tavsiye edilir sık sık, çünkü bozulur denge güç. Kombine seçenekleri daha fazla tercih edilir, çünkü onlar vücudun daha fazla vitamin ve mineraller. Beslenme uzmanları paylaşmak diyet erzak göre üstünlüğü bu veya diğer besin:

 • karbonhidrat (sebze, meyve suları, tahıl, meyve);
 • yağ (dondurma, ekşi krema, krema);
 • protein:
 1. et (bıldırcın, tavuk, hindi);
 2. balık (yağsız, nehir);
 3. süt ve süt ürünleri (yağsız peynir, yoğurt);
 4. bitkisel protein (fasulye ve diğer baklagiller).

Bazı beslenme uzmanları inanıyorum, en etkili oruç gün – «sıvı», zaman, gün içinde tüketilen sadece taze sıkılmış meyve suları, bitkisel çaylar, kompostolar. Örneğin, bu olabilir, meyve suları karışımı yeşil ürünler: limon, elma, salatalık ve maydanoz. Mükemmel temizler, bağırsak toksinler karpuz suyu, domates kokteyl ile kereviz ya da sebze püreleri ile yüksek lif dışında domates, lahana, biber, fesleğen ve baharatlar.

Kepek

Bir ürün kalır sonra üretim yüksek kalite un (kepek), zengin kimyasal bileşimi. İçerdiği vitaminler a, E, PP, lif, mikro ve makro. En önemli zayıflama madde – bu lif ve diğer kaba elyaf. Taşıma menü kepek yardımcı olur:

 • bağırsakları normal.;
 • kolesterol düşürmek için;
 • geliştirmek, beyin aktivitesini;
 • azaltmak için kan şekeri;
 • engel ortaya çıkması için açlık hissi;
 • artırmak organizmanın koruyucu özellikleri.

Gerek boşaltma yapılabilir buğday, kakao özleri, yulaf, kepeği, keten. Ne olursa olsun çeşitli, onları almak gerekir, 2 yemek kaşığı 3 kez/gün, bir bardak karbonatlı su. Kepek ile birleştirebilirsiniz meyve, sebze, yoğurt. Puanına kilo, böyle bir boşaltma yardımcı olacaktır günde kurtulmak için bir çift ekstra kilo. Uzun süreli kullanım için önerilmez kepek, özellikle insanlar ile gastrit ve diğer patolojiler gastrointestinal sistem. Kötüye bu ürün kötüleşmesine neden olabilir hastalıklar ve vücuttan yararlı bir madde.

Üzerine çikolata

Arasında insanlığın güzel yarısı ideal bir vaziyette bir gün çikolata. Bir incelik vardır iyi antioksidan özellikleri, geliştirir, kalp, pozitif enerji ücretleri. Bu ürün birçok yararlı vitamin ve mineraller, ama unutulmamalıdır ve kontrendikasyonlar konusunda. Çikolatalı zayıflama kullanmak yasaktır diyabet, karaciğer hastalıkları, safra kesesi, pankreas. Unutulmamalıdır boşaltma için uygundur siyah çikolata ve bağlılıkları hakkında bu süt gereken unutmak.

Günlük yemek için izin verilir, sadece 100 gram güzellikler içeren 56% kakao çekirdekleri ve daha. Yan etkileri gelişimini önlemek için tavsiye edilmez çikolatalı diyet haftada en fazla 1 kez. Bir gün içmek için izin verilir doğal kahve ama şekersiz. İçki sulandırmak için süt ile yağ yüzdesinin en fazla 1.5. Çikolata bölünmüş 3 yemek. En son bir porsiyon yemek gerekir en geç 18 saat. Ortalama günde bir çikolata diyet kurtulabilirsiniz 1,5 ekstra kilo.

Peynir

Çoğu insan tercih eder vaziyette bir gün geçirmek katı peynir az yağlı, sonuçta bu doyurucu, lezzetli ve sağlıklı bir ürün. Beslenme kanıtlamıştır açma diyet diyet peynir ile mücadele için yardımcı olur, kanserli. Bir kilo gerekir düzenli olarak boşaltma ile, bu ürün için değil, sadece sıfırlamak için birkaç ekstra kilo, ama uzun bir süre sabitlemek istediğiniz sonucu.

Peynir kendisi bir diyet, çünkü içinde çok fazla protein ve karbonhidrat neredeyse yok. Her ne kadar bu ürün ve bu yüksek yağ, ama nedeniyle eksikliği karbonhidrat, onlar birikimine katkıda yağ mevduat. Peynir kaynağıdır, lizin, bir vücut tarafından üretilen değil, bağımsız ve büyük miktarda diğer mineraller: metiyonin, triptofan, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko, vitamin A, b, D.

En düşük kalorili olarak kabul edilir tofu, genellikle kullanılan diyet programları, zayıflama. Boşaltma sırasında kullanabilirsiniz ve diğer: parmesan, Suluguni, da adige, peynir. Özünü boşaltma uzunluğu addicting 300 gr ürün, bölünmüş 5 resepsiyonlar düzenli aralıklarla. Mümkündür peynir ile birleştirmek sebze, taze sıkılmış meyve suları. Bu unutulmamalıdır, ve peynir diyet var, kontrendikasyonları:

 • akut veya kronik formu pyelonephritis;
 • ateroskleroz;
 • diabetes mellitus;
 • ürolitiyazis;
 • ağır patoloji karaciğer, böbrek.

Üzerine suları

Yararları hakkında taze sıkılmış meyve suları, duydum hatta tembel. Düzenli kullanımı suları cilt geliştirir, iyi bir çalışma, sindirim sistemi, gider kilo. Suyu diyet uygulanan obezite tedavisinde, çünkü vücudun hızlı bir şekilde temizlenir toksinler. En nazik bir seçenek zayıflama suyu boşaltma, istediğiniz yürütmek 1-2 kez, 7-10 gün. Başlangıç temizliği ile daha iyi bir gün için vücut yaşamamış, güçlü bir stres.

Düğün atölye gün taze sıkılmış meyve suları hazırlamak gerekir önceden. Bir hafta önce sözde temizlik başlamak gerekir, düzgün yemek değil, ketçap, füme ve ekmekler ve ev yapımı et suyu, sebze, salata, haşlanmış tavuk fileto, bütün tahıl ekmek. Konaklama seçenekleri suyu boşaltma farklı olabilir. Örneğin, yerine bir öğün içki, 2 bardak meyve suyu veya bir gün için farklı zaman aralıklarında içme miktarı 2 litre su ile seyreltilmiş 1:1.

meyve suları zayıflama

Oruç günü için uygun gibi meyve ve sebze suları. İlk çok kalori, bu nedenle daha iyi bir alternatif veya karıştırmak için farklı kombinasyonlarda. Çok iyi bir şekilde tüm sebze ve meyveler:

 • kereviz;
 • elma;
 • kabak;
 • greyfurt;
 • portakal;
 • havuç;
 • pancar;
 • salatalık.

Karar vermeden önce tutan, bütün bir gün sadece taze meyve suları hakkında bilmeniz gerekenler contra endikasyonları. Bunlar bağırsak hastalığı ve mide (hiperasidite, ülser, gastrit), bozulması, ürogenital sistem, böbrek hastalığı. Diğer durumlarda, suyu mono - yaşıyor lehine büyük bir vücut:

 • doyurur kısa bir süre için çok sayıda faydalı eser elementler ve vitaminler;
 • teşvik kardiyovasküler sistem;
 • kilo vermeye yardımcı olur 1-2 kg;
 • önlenmesi soğuk algınlığı.

Üzerinde buğday

Buğday tohumları benzersiz özelliklere sahiptir. Bunların içerdiği çok sayıda vitamin, asitler, mineraller ve diyet lifi, bu nedenle düzenli kullanımı karabuğday üzerinde olumlu bir durum, deri, saç, tırnak. İçerdiği çoklu doymamış yağlar, kandaki kolesterolü düşürebilir ve varlığı sindirilebilir protein teknolojisi ile zayıflama.

Düzenlenmesi, dinlenme ve sindirim sistemi üzerinde buğday, tek bir gün sıfırlamak için 1-1,5 kg, ama bir koşulu ile, bir yemek, irmik, su ve tüketilen tuz ve yağ. Birkaç yolu vardır pişirmek için bir diyet ürünü:

 1. Buğulama 250 g karabuğday 2 bardak kaynar su ile pm. Bölmek için bu miktar 5 porsiyon ve tüketilmesi, gün boyunca düzenli aralıklarla.
 2. Kaynatın 200 g karabuğday yumuşayana kadar tuz ve baharat. Sen-ebilmek kullanma bir sulandrarak yağsız ryazhenka veya yoğurt olabilir.

Eğer boşaltma tek bir buğday değil, uygun birleştirebilirsiniz püresi ile elma, kuru erik, peynir, suyu, kuşburnu ve yeşil çay. Toplam kalori tüm bu ürünlerin düşüktür, bu nedenle verim zayıflama gibi aynı düzeyde. Kontrendikasyonlar böyle bir akıntı yok, eğer gerek en fazla iki haftada bir. İstatistiklere göre var karabuğday diyet en az arıza özgü diğer mono-diyet, çünkü bu lezzetli ve doyurucu bir ürün.