Vücut arındırmak ve aynı anda kilo

Aynaya yaklaşın ve dikkatlice bakın, kendi püskürtmek. Yorgun göz solgun durgun deri, mat saçlar bu sinyal, zaman geçirmek için bir «bahar temizliği» vücudun. Ve eğer aniden grafik ikinci çene, ya da belirgin bir şekilde tamamlanmaktadır bel ve kalça – oyalanmak değildir.

Birikmiş uzun bir süre toksinler ve atık, gelen su, hava ve gıda zararlı maddeler ile müdahale organları işlevlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sistem seçimi kötü ile başa çıkmak için bir iş. Vücut yardımımıza ihtiyacı var.

İhtiyacı temizlik

zayıflama

Sorunu ile başa çıkmak, aşırı kilo başlamalıdır ilk belirtisinde onun tezahürü. Bu süreci hızlandırmak yardımcı olacaktır doktor ziyaret etmeden. Beklemeyin, ne başvurarak tıp kurumu alacak sihirli bir hap ve sorunu çözün, özellikle ıkınma. Kalmak için güzel ve sağlıklı, çok çalışmak zorunda. Temel görevleri, önünüzde duran şunlardır:

 • psikolojik olarak kendinizi ayarlamak değiştirmek için alışılmış bir yaşam tarzı;
 • fırça sistemi seçimi vücut;
 • kendiniz (veya kullanarak beslenme uzmanı) geliştirmek için bireysel ve dengeli bir diyet. Dikkate alınmalıdır nedenleri birikimi, aşırı kilo, vücudun genel durumunu ve askere yakın.
 • almak için en uygun sistemi egzersiz.
 • vazgeçmek kötü alışkanlıkları (sigara, alkol, aşırı yemek yeme ve sonraki öğün).

Ne olursa olsun, hiçbir nedenleri, aşırı kilo, herhangi bir durumda, patika değil, yanından geçerken buzdolabı. Bu nedenle vücut temizliği için gerekli tüm, kim karar verdim kilo vermeye. Düzenli bağırsak, böbrek, karaciğer kolaydır ve evde kontrendike.

Nedenleri birikimi ekstra kilo

Uzmanlar her zaman nedeni aşırı kilo – aşırı yeme ve içme, yüksek kalorili gıda. Pek çok nedeni vardır. Bunların arasında üç grup:

Fizyolojik:

 • yanlış metabolizması;
 • genetik yatkınlık (kalıtım);
 • hormonal dengesizlik;
 • bazı hastalıklar (diabetes mellitus, vs.);
 • hamilelik ve emzirme, menopoz;
 • varlığı, bağırsak parazitleri, kendi organları ve atıkları çöp bağırsak ve karmaşık bir süreç vücuttan fekal kitleler ve taşlar.

Psikolojik:

 • kendine güvensizlik, aşırı utangaçlık ve düşük benlik saygısı;
 • sık sık ruh hali değişikliği, depresif durum (beyin çalışır geçiş duygularınızı damak refleksleri);
 • hayatta bir amaç eksikliği, umutları gelecek.
  Nedenleri tanımlı yanlış bir şekilde yaşam:
 • sık sık uykusuzluk, sebep için sürekli bir yorgunluk (vücuda gerekli gıda korumak için kuvvet);
 • stres, sonucu bazen konsantrasyonu artan mide asidi (bu durumda, bir kişinin ihtiyacı hissediyor daha bir şeyler);
 • hareketsiz yaşam tarzı;
 • alışkanlık (belirli bir tür yemek yemek, tv karşısında, geç yemekler, zararlı ürünler);
 • hiçbir güç modu.

Nedenleri belirlemek, ilgili tam olarak ve sadece bundan sonra dikkat geliştirmek için kendi sistemi zayıflama ve sağlık için ayrılmış alan. Aksi takdirde olmadan yapılan hata tüm kilo kaybetmiş sonra detoks ve diyet, geri bir intikam ile.

Vücut temizliği için zayıflama

kilo nasıl

Ayar psikolojik danışmanlık doktor ile başlayabilirsiniz. Unutmayın kilo geri bir yaklaşım olmalıdır karmaşık. Vücut temizlemek ve kilo vermek uzun bir süre başarılı olsa emin olacak olumlu bir sonuç almak için etkili bir diyet, reddetme zararlı bağımlılık ve alışkanlıkları, tercih ve optimum sistem fiziksel efor göre yaşı ve genel durumu, vücut.

Önemli bir rol zayıflama oynar içme modu. Sağlıklı bir insan her gün içmek için en az 2 litre su için. Bu sıvı miktarı ayrılmıştır 4 — 5 resepsiyonlar. İlk kez – bir kez uyandım, geri kalan 20 dakika önce bir yemek.

Sabitlemek için zayıflama etkisi prosedürleri için tavsiye edilir düzenli aralıklarla altı ay içinde, özellikle gelişmiş durumda – 3 ay sonra. Özellikler iki grup arınma yolu: tıbbi ve halk.

 1. İlaçlı yöntemler temizlemek bağırsak fekal olaylar ve parazitler (kolon hidroterapi, eczane ilaçlar ve diyet Takviyeleri gibi) önemli ölçüde daha hızlı. Ama yok, ve koyarak zararlı mikroorganizmalar, yedek yok ve yararlı. Bu büyük zarar, bağışıklık sistemi, karaciğer, böbrekler.
 2. Temizlik evde düşünün, nazik, ama bu bir maliyet gerektirir zaman ve çaba.

Son yıllarda ev yapımı yöntemleri giderek daha popüler.

Arıtma yöntemleri, geleneksel tıp

Uzun olsun yok edici bir araç olarak kabul edildi buhar odası vardır. Yararlı yararlanmak buharlı süpürge (birch, meşe veya okaliptüs). Otelde, masaj, kan dolaşımını artırmak için geri dönüşüm süreci daha da önemlisi kilolu mücadelede. Bunun için uygun ve sauna, olsa da kurutabilir mukoza ve cilt.

İyi sonuçlar verir açlık. Evde açığız 3 günlük (ayda iki kez) ya da 7 gün (ayda bir kez). Uzun açlık yapılabilir, sadece bir doktor gözetimi altında.

Başlayın temizliği ile vücut bağırsak

En eski ve etkili yöntem kullanarak bir lavman veya kupalar Esmarch. Yordam daha iyi geçirmek için sabahın erken saatlerinde 5 ila 7'dir. Bu süre içinde vücudun daha rahat uykudan sonra ve karşı metabolik atıkların atılımı.

Su sıcaklığı olmalıdır 33 – 36 derece. Girişten sonra kaynamış ve soğutulmuş istenilen sıcaklığa sıvı rektum içine yatmak gerekir sağ tarafında, bent diz, 15 dakika. Zamanla daha fazla. Uygun miktarda sıvısı – 1,5 l bazı durumlarda, çok fazla su çıkıyor dökmek sadece bir ay. Başında, size uygun en fazla yarım litre. Sinirli ve acele etmeyin bir olay. Olarak birikmiş kalın bağırsak cüruf olacaktır yıkanıp, su hacmi artacaktır.

Olanlar çalışma programı kullanamazsınız evde açıklanan yöntem, uygun bir doğal temizleme yöntemleri:

 • oruç gün (sebze ya da az yağlı süt ürünleri, kurutulmuş meyve);
 • salata «Salkım» (lahana, pancar, havuç ve oranı 3:1:1). Sebze alıyoruz sadece çiğ, iyice, benim, tutun kaynar su, kesilmiş, biz, ekliyoruz bitkisel yağ;
 • her sabah alımı için 1 tatlı kaşığı rafine edilmemiş bitkisel yağ (tercihen zeytinyağı veya keten tohumu) aç karnına yemeklerden önce yarım saat;
 • mono - (gün boyunca sadece monoton bitkisel gıdalar, çiğ sebze ve meyve) – 2 gün, tekrarlanan her 3 günde bir, bir ay boyunca;
 • sebze diyet süresi 3 ila 5 gün (kabak, lahana, havuç, pancar, salatalık) iyi temizler vücudu, emdirmek onun gerekli vitamin ve eser elementler;
 • elma diyeti (2 kg elma ekşi-tatlı çeşitleri eşit porsiyonlar halinde günde). Fark sonucu, yeterli 2 gün 2 kez bir ay.
 • diyet tahıl etkin bağırsakları temizlemek için evde sayesinde gıda lifleri bulunan bir hububat. Alışık düzenli diyet dahil etmek için tahıl, yulaf ezmesi, buğday ve arpa tahıllar, rafine edilmemiş pirinç ve uygulamak gerekir, diğer temizleme yöntemleri, kilo vermek için, azalır.

Bağırsak temizliği yapıldıktan sonra tercihen dikkat karaciğer, böbrekler, kan damarları eklem. Bu-ecek kurtarmak metabolik süreçleri ve güvenli bir sonuç elde.

Kullanın herhangi bir yöntem, alternatif, temiz lavman, ve yakında göreceksiniz, bir ok gibi ağırlıkları mu sürdürür sola. Unutma, içme suyu modunda. Temiz su içmek, her gün en az 1,5 litre günde.

vücut temizliği

Unutma ki, herhangi bir diyet üretir belirli bir şiddet organizma. Bu nedenle, kronik hastalık varlığında, vücut temizliği, evde başlayın ve sadece bir doktor gözetimi altında zarar vermemek için kendime. Kesinlikle yasaktır cam uygulamaları ve kısıtlamalar gıda, hamile ve emziren.