Doğru beslenme zayıflama

Değerlendirin şu anki diyet ile nasıl olmalıdır aslında. Sağlıklı beslenme bulunması gerekir:

 • bitkisel proteinler;
 • hayvansal proteinler;
 • yavaş karbonhidratlar;
 • hızlı ama sağlıklı karbonhidratlar;
 • bitkisel yağlar.
doğru beslenme zayıflama

Temelinde hepsi aynı protein, yağ ve karbonhidrat, ama biz anlamak gerekir, ancak tam olarak hangi ürünleri seçmek için yenileyici vücut için yararlı maddeler değil, kalori-aptallar.

Bize neden sürekli bir arzu var mı? Çünkü yediğimiz gereksiz ürünler. Örnek olarak örneğin sıradan bir sosis sandviç. Bak ne yiyorsun:

 • Ekmek – beyaz rafine un ile E-katkı maddeleri ve şeker. Ben ekmek yüksek glisemik indeksi var şeker o daha da yüksek, besin – 0 (çünkü un temizlenir). Dediğimiz ekmek, atar size mide gluten. Hissedecek, hoş bir tokluk hissi, ama sindirim sistemi size teşekkür ederim söylemeyeceğim, çünkü vücudu dışında hiçbir şey çöp değil, var.
 • Sosis – bu katı kimya, E katkı maddeleri, stabilizatörler, şeker ve glutamat sodyum. Hatta eğer o et, o zaman anne amaçlanan faydaları ve yanında duruyor ancak ortada bir zarar kimya vücut. Duygu hoş sadece dilinde. Ama mide için her şey dönüyor, ağır ve gereksiz bir iş. Aynı başarı ile sen-ebil yemek için birkaç plastik torbalar.
 • Kahve küçük miktarlarda yarar, ama sadece bu taze bir içki. Eğer bu sizin ilk porsiyon kafein dokuz gün sonra kalp ve damar sistemi üzerinde çalışacak aşınma. Eğer kahve içmek ve aç bir mide, gastrit – bu gelecekteki tanı.

Bu nedenle, kahvaltı için aldığımız ani bir sıçrama şeker, aşırı doping için kahve kalp ve beyaz gluten. Ama bu, daha yemek yemedik! Deneyelim yemek daha yararlıdır? Merak etmeyin, bu daha kolay gibi görünüyor.

Proteinler

En iyi protein – bitkisel protein kökenli. Bunlar:

 • baklagiller;
 • tohumlar;
 • fındık.

Ne zaman yemek bir porsiyon bezelye, emdirmek vücudun bitkisel protein. Eklediğinizde faydalı hamur işleri, ayçiçeği tohumu veya keten tohumu ekleyin, kaba doku protein. Son olarak, herhangi bir yararlı tedavi ile birlikte fındık doyurur sizin iyi bir protein.

Yoksa arıza bitkisel protein, protein hayvansal gerekli miktarda, hangi biz kabul var. Ancak, kural böyle bir protein değildir. Bir porsiyon balık, tavuk veya yağsız sığır eti, yanı sıra çeşitli süt ürünleri iyi çeşitlendirmek diyet. En önemlisi, nasıl pişirilir. Ama bu konuda biz biraz aşağıda anlatacağım.

Karbonhidratlar

Bizim ana düşman ve aynı zamanda bizim ana arkadaşlar. Hiçbir karbonhidrat vücudun enerji alır. Uzmanlar, normal beslenme ortalama bir insan olmalı, %65'i karbonhidrat, ama eğer biz kilo , bu miktar maliyeti azaltmak için %45.

Karbonhidratlar vardır, hızlı ve yavaş. İlk kaynağı şeker kan ve yapmak için hızlı. Yerseniz, fast-food, fark, gibi, hızlı bir şekilde yemek istiyorum tekrar. Bu davranış nedeniyle, ani kan şekeri.

Yavaş kaynağı şeker yavaş yavaş vererek, uzun süre tokluk hissi. İşte onlar sadece ihtiyacımız var. Yavaş karbonhidratlar içerir gıdalar ile düşük glisemik indeksi, lif ve mutlaka doğal:

 • ekmek, işlenmemiş un;
 • işlenmemiş tahıllar;
 • meyve;
 • kuru meyveler;
 • sebze.
yemek tarifleri zayıflama

Ben kurutulmuş meyve parçaları ve meyve yüksek glisemik indeks, örneğin, muz, karpuz ve kavun. Ama göz önüne alındığında, doğallık, onlar izin verilir, zaman zaman küçük miktarlarda sabah, sabah metabolizma daha hızlı, daha akşam. Bu temel beslenme.

Yağ

Gelince yağ, onların korkmayın. Yakın zamana kadar beslenme inanıyordu bu yağlar sorumlu aşırı kilo, ama onlar büyük olasılıkla suçlu, artmış kolesterol ve söz konusu hayvansal yağ (margarin, tereyağı). Bulunan bitkisel yağ sıkıntılardan olmaz, deneyin birkaç yemek kaşığı bitkisel yağ – imkansız ve lezzetsiz, işte bir çay kaşığı yakıt salata – zaten başka bir konuşma.

Bırakın korku yağlı gıdalar. Sert diyetler olabilir gerekir ve oturup yoğurt %0, ama biz yemek doğru değil, sadece önümüzdeki hafta için, tüm yaşam, bu nedenle, seçin, farklı ürünler. Bugün peynir yağlı 1%, yarın – 15%. Yağlar daha kolay emilmesi için diğer besleyici maddeler, aynı proteinler. Tamamen yağsız değil.

Gördüğünüz gibi, liste çıktı etkileyici. Bize bir sürü için kullanabilirsiniz, herhangi bir kısıtlama yoktur. Menüden düşmesini sadece düpedüz zararlı ürünler ve kalır en lezzetli ve besleyicidir. Ama bir başka nokta daha var, bize tartışmak gerekir.

Pişirme yöntemleri

En iyisi:

 • pişirin;
 • güveç;
 • pişirin.

Kızartmak için kullanılabilir, ancak kullanımı büyük miktarda petrol için olumsuz bir ürün. Yüksek sıcaklıklarda kendi yapısı değişiyor vurgulayarak, kanserojen. Eğer et fırında folyo veya buharda pişirmek, yakıt olarak kullanılır limon suyu ile baharat ve herhangi bir yağ.

Pişirme yöntemleri sadece iyi durumlarda hazırlamak için gerekli proteini bir yemektir. Gelince, karbonhidrat, o zaman daha iyi denemek değil işlemek ya da bunu yapmak için en az çaba ile.

 • kashi en iyi buğulama daha pişirin, mümkün olduğunda;
 • sebze, çiğ ya da hafifçe pişirin gerekirse;
 • meyve yemek sadece taze.

İşlerken ürünleri ile karbonhidrat var lif zarar görür. Hiçbir bilimsel araştırma yok, gerek yemek için taze yaprak lahana ve deneyin, aynı şeyi lahana turşusu. İkinci durumda, zaten hiçbir lif, hiçbir vitamin.

Kış olmadan soru biraz kızarmış ve pişmiş sebze düşecek bu arada. Sıcak mevsim yiyin, her şey taze.

Kesirli beslenme

Zaten oldukça yaygın bir gerçek olduğunu bildiren beslenme olmalı, küçük porsiyonlar, ama sık sık. Bu iyi bir tavsiye ve ona sopa. Mide gergin değil, her zaman iyi beslenen ve vücudun gerekli.

Buna ek olarak, bazı 5 – 6 öğün aralıkları ile 3 – 3,5 saat, devamı zaten gerek yok. Olarak tam bir yemek inecek ve atıştırma. Önemli olan, o oldu.

Eğer herhangi bir nedenle başarısız bir yemek, bu korkutucu değil. Ama bu sadece bir istisna değil, bir eğilim. Günah değil izin verilir, kahvaltı salonu. Bu çok önemli öğünü olduğunu, onsuz hiçbir yerde.

İçme modu

Eğer kilo başlatın, eğer olmayacak bir sürü içki. Çok değil, yani su döktü. 2 – 3 l toplam yeterli.

çorba

Su başlatır metabolik süreçleri, baş cüruf, yakıt kumaş. Karşılaşırsanız, sıvı eksikliği, tüm bu süreci inhibe.

Su arasında doğrudan bir temiz, taze su, doğal meyve suları, meyve, sebze, tatlı, yeşil ve bitkisel çay. Kahve, siyah, koyu çay, alkollü içecekler, meyve suları, paket alınır daha fazla su vermek olarak değil, su için.

Yani, eğer siz alırsanız 2 litre su günde + taze meyve, yedek vücuda uygun miktarda sıvı.

Yani, bizim ideal bir diyet gerekir:

 1. oluşan protein, karmaşık karbonhidrat, bitkisel yağ;
 2. doğru pişmiş, buğulama veya fırında;
 3. bölümlenmiş 4 – 6 öğün;
 4. mutlaka eşlik içme modu.

Sağlıklı bir kahvaltı için zayıflama

Veritabanı ile anlaşıldı, ama yine de gerek ayrı ayrı söylemek hakkında sağlıklı bir kahvaltı. Unutmayın, o çok önemli? Çünkü:

 • eğer dağınık metabolizma;
 • normalize kan şekeri önlenmesi, at yarışı;
 • değil yemek bir gece;
 • olsun en büyük porsiyon vitamin ve mineraller.

İçin kahvaltı için çıktı gerçekten yararlı, basit kurallara uyun.

 1. Bir bardak su yemekten önce. Çalıştırmak sindirim süreci ile sabah zor. Kesinlikle bu size tanıdık geliyor mu. Ama süreç geçti, daha kolay, yeterli bir bardak su içmek, aç karnına. Eklemeyin, hiçbir şey, sadece bir yudum oda sıcaklığında su. Bu iyi bir mide için.
 2. Meyve yemeden önce. Taze meyve yiyemezsin sonra ağır bir yemek, örneğin, sonra haşlanmış yumurta veya et. Meyve çeşit ihtiyacın 15 dakika için sindirimi , et – yaklaşık 2 saat. Kayıt yaptıran mide sonra et, meyve dolaşmaya başlayacak. Kendini kabızlık ve hazımsızlık. Alın kendinize bir alışkanlık yemek için bir taze meyve önce ana yemek. Örneğin, bir elma veya muz. Yani verirseniz vücut uyanmak kolay, kazanmak, vitamin ve tam anlamıyla bir enerji patlaması.
 3. Protein + kompleks karbonhidrat. Temel gıda alımı oluşmalıdır protein ve kompleks karbonhidratlar. Örneğin, protein omlet sebze salatası ile.
 4. İçki ile 30 yedikten sonra dakika. Ne zaman yedim bir porsiyon, yarım saat bekleyin önce sıcak içecek olsun, kahve veya çay. Bunun için, bozmak için değil, sindirim ve mide suyu sulandırmak.
 5. Kahvaltı 30 dakika sonra uyanma. Uyanma, iç su, ve sonra bekleyin yarım saat en fazla bir yemek. Daha iyi değil beklemek ve hemen başlayabilirsiniz gıda. Ama az mi ne gidiyor sabah sadece bakmışsın. Bu yüzden unutmayın: 30 dakika – bu her şeyi göze sonra mutlaka yemek sizin sağlıklı bir kahvaltı.

Yemek tarifleri

Teorisi göz uygulama. Mükemmel yemek tarifleri, doyurucu ve sağlıklı yemekler, hangi size yararlı olacaktır.

Bir ipucu – çalışmayın, hemen ilk günden itibaren yemek yapmayı, yeni yemekler. Hareket yavaş yavaş, birer birer yemek için bir gün, ve yemek tarifleri ile fotoğraflar size bu konuda yardımcı olacaktır. Yine de, geç, iş, hatta doğru beslenme, karmaşık vücut ve ruh bir şey.

Kabak çorbası (kolay)

Malzemeler:

 • 2 kg taze kabak;
 • 3 kafa, genç sarımsak;
 • 1 kuru soğan,;
 • yarım rezene;
 • 2 SAP kereviz;
 • 1 domates.

Yemek:

 1. Rezene, kereviz ve soğan doğrayın orta büyüklükte doğranmış.
 2. Sarımsak ince ince doğrayın pişirilir.
 3. Sote sarımsak, yavaş yavaş ekleyerek parçalar halinde kereviz, soğan ve rezene.
 4. Kabak temizlemek ve onları orta parçaları.
 5. Domates küpler halinde doğrayın.
 6. Parçaları ekleyin domates ve kabak kızarmış.
 7. Tutun sebze orta ateşte. Bekleyin kabak değil yumuşatmak.
 8. Gönderin tüm malzemeyi bir blender ve içine bir çorba püre.

Folyo pişmiş balık

tarifi balık

Malzemeler:

 • herhangi bir balık filetosu (parçalara);
 • herhangi bir sebzeler (örneğin, havuç, lahana, kabak);
 • soğan,;
 • bitkisel yağ;
 • doğal baharatlar.

Yemek:

 1. Filetoları yıkayın, boşaltın. Dilim tabağında, isterseniz.
 2. Koyun folyo, yağ, onun bitkisel yağ.
 3. Dilim soğan halkaları koyun ve birkaç yüzük folyo.
 4. Üstüne yüzük koy porsiyon balık.
 5. Parçaları ekleyin sebzeler, hangi seçti. Bunları ayrı ayrı fırında, ama bu yüzden olacak, daha fazla karışıklık.
 6. Tuz ve baharat baharatlar.
 7. Fırında balık 20 – 30 dakika.
 8. Hizmet genişletilmiş folyo.