Doğru beslenme zayıflama

Rolü doğru beslenme azaltmak için kilo bilinen hemen hemen tüm. Ama herkes biliyor ki tam olarak kastedilen sağlıklı beslenme. Yalnız reddetme tavsiye et tüketimi gidin ve sebze diyet, diğer aktif olarak kilo başına buğday, yoğurt ile. Burada gerçeği aramak, belli değil. Değer anlamak nedir doğru beslenme zayıflama ve atmak ekstra kilo kaybetmeden sağlık.

Temelleri doğru beslenme

doğru beslenme zayıflama

Temelinde herhangi bir sağlıklı beslenme için öncelikle yatıyor kullanımı reddi objektif olarak zararlı bir gıda. Ne demek zararlı yiyecek? Birçok bu kategoriye dahil, karbonhidratlar, diğer iddia nedeni aşırı kilo olduğunu ikinci el yağlı yemek, savunucuları sürüm tehlikeleri hakkında bir protein.

Aslında, temel prensibi doğru beslenme – dengeli bir diyet. Masada mutlaka bulunması gereken protein, yağ ve karbonhidrat belirli oranlarda. Ve zararlı beslenme alışkanlıkları, hangi her zaman değer vermek, şu anda sınıflandırmak aşağıdaki gıdalar ve yemekler:

 • Gıda, zengin kimyasal maddeler ve amplifikatörler tat ve lezzet (cips, cips, kraker, fındık, patlamış mısır);
 • Kuru ve yarı mamul ürünler (patates püresi, kavanoz, gıda, fast food, konsantre kuru çorbalar);
 • Hamur işleri, hamur işleri, depolama ömrü olduğu hesaplanan ay veya yıl;
 • Füme üretim yemek (et, balık), herhangi bir kızarmış yemekler, sosis;
 • Alışveriş soslar.

Çoğu, bu ürünlerin zarar verir iç organlara bir insan şöyle dursun, bu maddeler yatırılır yanları ve uyluk. Diğer doğal ürünler var. Hatta patates ile domuz yağı ve ekmek mevcut olabilir masanın üzerinde, ama, tabii ki, temel diyet.

Bağlı kalarak doğru beslenme için diyet dikkat etmelidir, aşağıdaki ilkeleri:

 1. Zayıflama kalori diyet. Kilolu görünür durumda, ne zaman vücuda girer ve daha fazla kalori olabilir geçirmek. Fazla yatırılan hakkında bir miktar yağ olarak. Etkili bir şekilde kilo vermek tercih edilmelidir düşük kalorili diyet, başka bir yol yoktur.
 2. Kaydet her zamanki miktarda gıda. En büyük hata insanların kilo – porsiyon miktarını azaltarak. Kesme kalori gerekir, çünkü tanıdık bir hacim gereklidir, vücudun normal işleyişi için. Büyük miktarda düşük kalorili yiyecek sağlar içindir.
 3. Uyum su rejimi. Bu zorunlu koşul, herhangi bir sağlıklı beslenme. Su önemli bir rol oynar organizmanın yaşam, o arındırılmasına yardımcı olur, ortadan kaldırılması toksinler ve toksinler, hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermek.

Gıda rejimi, zayıflama

Uyum doğru mode güç kaynağı – temeli yetkili bir zayıflama. İçin daha kolay gözlemlemek için, bir düşük kalorili diyet ve önlemek için arıza, değil beklemek güçlü atakları açlık. Bu yardımcı olacaktır kesirli beslenme.

Teknikleri gıda küçük miktarlarda günde 5-6 kez izin tutmak tokluk, küçük bir porsiyon daha verimli bir şekilde emilir. Tatili öğünler arasında geçmemelidir 2-2,5 saat bunun için yeterli ve tam bir gıda sindirimi ve kullanımı ile elde edilen enerji vücut tarafından.

Açlık grevi kesinlikle yasaktır. Mevcut sistem tedavi edici açlık, ama onlar geçerli aday, bir doktor ve ayrıca kesinlikle bir uzman gözetiminde olmalıdır. Bağımsız bir açlık evde zarar verebilir.

Diyetisyenler tavsiye sopa ayrı bir güç, hangi kompozisyonu farklı ürünleri birbirinden farklı birbirinden ayrı. Bunun için gerekli olan bağırsak fırsatı en etkin ve hızlı gıda sindirmek.

Unutulmamalıdır ki, hızlı kilo kaybı neden olabilir sağlık sorunları, bu nedenle daha iyi bir sopa temelleri doğru beslenme kilo kaybı için değil, aramak için hedefe ne pahasına olursa olsun.

Etkin bir yağ yakma kan gelir birikmiş yakılan yağ dokularda toksinler. Önemli yavaş yavaş kilo vermek için zehirler zamanında belirdi yoluyla vücut dışına salgı sistemi.

Almak için iyi bir sonuç birleştirmek için tavsiye doğru beslenme ile fiziksel aktivite. Bu yeterli girmek zorunlu sabah egzersizleri programınıza daha fazla zaman geçirmek, açık havada yürüyüş.

Ana öğün – kahvaltı, akşam yemeği – en kolay

beslenme zayıflama

Bir başka önemli önerme doğru beslenme – kahvaltı zorunludur. Sabah öğünü hiçbir durumda cevapsız olamaz. Bu olursa olsun, hangi amacı güttüğü insan kilo vermek ya da sadece sağlığını geliştirmek.

Birçok kişi deneyim ihtiyaçları yeme sabah, bu nedenle, yumurtalarını ilk öğünü birkaç saat. Bu sık sık olur o nedenle önceki gün bir kişinin rahatça yemek geç.

Anlamak önemlidir ki, vücut uyandıktan sonra ihtiyacı olan enerji ve besin. Sonra gecenin tam kahvaltı çalıştırmak için izin verir ve metabolizma vücudunuzun enerji ile şarj tüm gün.

Eğer sabah var istemiyorum, yapmak gerekir hafif bir kahvaltı, ama aynı zamanda besleyici. Dikkat etmek önemlidir, değil gıda miktarı ve kalitesi. En iyi yemekleri sabah olacak çeşitli tahıl, meyve ya da meyveler, sebze, salata, haşlanmış yumurta veya peynir.

Öğle yemeği, genellikle öğleden sonra ve akşama kadar bir kişi yönetir acıkıyorum. Yapmak için böyle bir mola, yeme olamaz. Geçmek için değil akşam yemeği boyunca doğru aperatifler. Soğutma için ortaya çıkan açlık içmek için bir bardak su veya meyve yemek.

Akşam yemeği olmalıdır, en hafif, diyet bir değer almak için kalori olmadan. Hızlı kilo kaybı arasında, akşam yemeği ve bir sonraki kahvaltı geçmesi gereken en fazla 10 saat, öneriler değil, 18 saat sonra değil, teşvik kilo kaybı. Son yemek olmalı en az 2 saat kadar uyku.

Menü akşam yemek içerebilir hafif sebze salata garnitür ve yağsız et, süt ürünleri, protein açısından zengin, yumurta, et suları. Bu yemekleri en hızlı terk mide, ve bir kişi ile rahatça vaktinde uyku gitmek için.

Akşam yemeğinden sonra, gerekli hafif bir fiziksel yük, yavaş bir yürüyüş yapabilir ya da ev işleri. Yatmadan önce ve soğutma için olası bir açlık gerekir kefir içmek veya yoğurt yemek, bullseye.

Sağlıklı beslenme

Diyet öneriyor uyum, belirli kurallara ürünlerin seçiminde ve yemekler. Şeklini korumak için ve sağlık için gerekli huzurlu, sağlıklı beslenme ipuçları:

 1. Yüzde 30 diyet bir kişi olmalıdır nişastalı ürünler. Bu patates, ekmek, makarna, yulaf lapası. Bu durumda en iyi seçim, tam tahıl çeşidi olan ürünlerin bileşiminde lif. Sağlar, daha uzun süre tokluk hissetmeye, teşvik, bağırsak temizliği, restorasyon çalışmaları. Kepekli tahıllar bir parçası olarak daha fazla vitamin ve besin.
 2. Sebze ve meyve %40 oranında besleyici bir diyet. Tüketilebilir herhangi bir sebze taze, pişirin, fırında, pişirin, buharda. Değer vermek sadece gangway sistemleri, işparçası – bezelye ve mısır. Meyve çözümlenir herhangi bir, ama kullanmak için gerekli bir parça, birbirinden ayrı. Diyet dahil olabilir ve tatlı meyve, onları izler var 14 saate kadar.
 3. Azaltmak için tuz kullanımı. Çok tuzlu yemek geciktirir, vücutta aşırı su ile ilgili sorunlara neden olabilir, dolaşım sistemi, kalp, böbrekler. Bu hatırlamaya değer, satın alınan ürünler ve baharat içeren tuz büyük miktarda, yaklaşık 2/3 ödeneği geliyor, yani hazır bir yemek. Mümkünse, değer miktarını azaltmak için tuz, yemek pişirirken.
 4. Menüsünde mutlaka bulunması gereken balık, uygun bir kaynak, protein, vitamin, mineraller, doymamış yağ. Yağlı balık bulunması gerekir diyet en az iki kez bir hafta. Et seçmelisiniz yağsız pişirin ağırlıklı buğulama, güveç, sebze veya fırında.

İpucu! Günde tüketilmesi gerekir en az beş farklı sebze ve meyve. Değmez olduğunu düşünmek zor. Örneğin, kahvaltı için yemek bir muz, bir aperatif, yemekten önce salata, salatalık ve domates. Beş çayı salatası havuç ve gece izin bullseye.

Size ilginç olacak: derleme makale kaç kalori muz hangi vitaminler içerir ve herhangi bir hastalık vücudu korur.

Yaz sıcak günlerde gerek diyet daha fazla taze sebze. Bu sezon büyük tasarruf, doyurmak, vücudun vitamin ve mineral tüketimini azaltmak için zaman anlar. Isı vücudun zor ile başa çıkmak için, ağır bir gıda.

Tatlılar – mümkün ya da değil?

menü zayıflama

Ekstra ağırlık, sık sık teşvik şeker kullanımı. O, bir sürü kavrami, şekerlemelerde, şekerli hazır kahvaltı, alkollü içecekler. Uygun hazır tatlılar yerine doğal, doğal ürünler, bal, meyve, kurutulmuş meyve, çilek ve sebze.

Şeker vazgeçmek zor değil, sadece bir süre kullanmak için değil, yemek pişirirken. Dışarıda diyet tatlılar yavaş yavaş. Eğer bu zor uygulamak için, değer bir şey olsa, yerine rafine beyaz şeker kahverengi. Kendinizi şımartın olabilir bazen koyu çikolata.

Kesinlikle yasaktır yatırmak şeker yerine yapay – Aspartam ve diğer. Onlar çok vücut için zararlı, bu sentetik maddeler içeren birçok şekerlemelerde.

Seçmek için nasıl optimum bir miktar porsiyon?

Bağlı kalarak doğru beslenme için diyet izlemek gerekir hacmi porsiyon. Bir kabul yeter sayısı aşağıdaki yemek:

 • Çeşitli tahıl – en fazla bir yumruk;
 • Ekmek, tam tahıl – 2 dilim günde;
 • Süt ve süt ürünleri (süt, yoğurt, kefir, pişmiş süt) 1 su bardağı;
 • Peynir doğal – 200 gr;
 • Sebze ve meyve porsiyon, hacmi en fazla iki handprints;
 • Et, balık – boyut tek parça en fazla bir avuç insan.

Denge gıda

Temelleri doğru beslenme arasında önemli bir ilke – uyum, denge, temel besin maddeleri protein, yağ, karbonhidrat. Sonuçta, organizma elde edilen gıda, enerji, ve en önemli madde, düzgün çalışması için gerekli tüm organlar.

Gıdalar farklı besin değerini ve sayısını azaltmak ve hacim gıda mümkündür açığı önemli unsurlar. Denge diyet önler bu etkileri, artan yorgunluk, dikkat azalması ve sağlık durumu kötüleşen cilt, tırnak ve saç.

Tam bir protein yutulur gerekir, sürekli, çünkü, temel yapı malzemesi için kas dokusu. İçin özellikle önemlidir yeterli miktarda protein bildirilmiştir döneminde fiziksel aktivite. Diyet bulunması gerekir yağsız et dahil olmak üzere hindi ve tavuk, balık, yumurta ve süt ürünleri.

Önemli olan tüketmek, karbonhidrat, zayıflama, ikinci zorunlu bir bileşeni diyet doğru beslenme. Sevdigi yavaş karbonhidratlar, uzun süre boyunca vücut tarafından emilir, bunu sağlayan enerji.

Kaynaklarının karmaşık karbonhidrat olan tahıl, işlenmemiş pirinç, türlerin çoğu, kaş, makarna, makarnalık buğday, tam tahıl ekmeği, doğal ekmek, fırında patates. Bunları tüketmek için tavsiye edilir, kahvaltı ve öğle yemeği servisi yapmaktadır.

Önemli bir kısmı, doğru diyet yağlar. İhtiyacını karşılamak için yağlar, yeterli günlük menü dahil et, balık, fındık, bitkisel yağlar, bitter çikolata, peynir ve hatta yağ. Kanıtlanmış, kullanımı, yağ yakma teşvik doymuş yağ olan yer sorunlu alanlarda.

Ama yağ yağ farklıdır. Zaman dedikleri tehlikeleri hakkında yağ söz konusu değil yararlı trans yağlar, kullanımının gerçekten değer vermek. Zararlı kaynaklarına trans yağ içerir:

 • Unlu mamüller;
 • Kızarmış yiyecekler (özellikle fast food – fast food);
 • Katı yağ (margarin);
 • Hazır yarı mamul ürünler (krem, krepten bir karışımı).

Yemek tarifleri için doğru beslenme

Muhasebe, haftalık menü, aşağıdaki kullanabilirsiniz erişilebilir yemek tarifleri, doğru beslenme.

Lahana çorbası

Malzemeler:

 • 0,5 baş lahana;
 • 2 soğan ve havuç;
 • 1 tatlı dolmalık biber;
 • 2 domates;
 • 3 l kolay sebze, tavuk suyu veya su;
 • Sol ve yeşiller.

Tüm sebzeler ezilir ve eklenir tencereye doldurulur et suyu veya su getiriliyor kaynatın. Hazır sebze belirlenir hazır havuç. Kapatmadan önce 5-7 dakika eklenir, tuz ve defne yaprağı. Servisten önce çorba serpilir ile yeşillik. Ekleyebilirsiniz, bir kaşık ekşi krema.

Dikkat tarifi arpa, yavaş ocak. Tavsiye!

Etli jöle balık

1 kg kırmızı balık almak için:

 • 1 soğan;
 • 1 havuç;
 • 1 dolmalık biber;
 • Baharat (kereviz, maydanoz, agar-agar);
 • Limon suyu.

Üç saat kaynatın yüzgeçleri, kuyruk ve başını yavaş yavaş kaldırarak, köpük. Bir saat sonra yemek eklemek kökleri ve rendelenmiş sebze. Bir buçuk saat ihmal balık parçaları. Kaynatın hala yarım saatte bir çıkarıp et kökler.

Balık yavaşça sökmeye parçaları, katlanabilir tencere için maker. Süslemek için sebze ve yeşillik, bir dilim limon. Balık suyu süzün bir kaç kez üzerinden gazlı bez ve üzerine dökün hazırlanmış balık. Gece bırakın ve serin bir yerde.

Önemi su

su zayıflama

İnsan vücudu için hayati önem taşıyan su gerekir. Uyum içme rejimi – ilkelerinden biri doğru beslenme. Kullanımı ile ilgili yeterli miktarda temiz su diyor çok ve sık sık. Ama herkes su miktarı, istediğiniz içmek bir kişi, günde hesaplayabilirsiniz kendiniz.

Kısıtlamalar ve ipuçları, gün içmek gerekir 2-2,5 litre su, topraklı. Bu ortalama sonucu anlamak için su ihtiyacı belirli bir kişi gerekir, onun vücut ağırlığı kilogram çarpı 30 ml., Alınan litre miktarı ve gerekli içmek için günde.