Doğru zayıflama

Şu anda aşırı kilo büyük bir sorun bu. Çünkü varlığı ekstra kilo neden sağlık sorunları (hastalık, kardiyovasküler sistem hastalıkları, kas-iskelet sistemi, eklemler). Ayrıca, aşırı kilo var görünür kompleksleri, ve, dolayısıyla, stres, depresyon.

Nasıl etkili bir şekilde kilo vermek ve bunu yaparken, doğru mu?

Ana hatalar kilo

doğru zayıflama
 • eksikliği, belirli bir amaç, yani bir bilgiye sahip hakkında doğru bir şekilde kilo vermek, bilmiyorum, sonunda almak istiyorum. Herhangi bir bahis gerçekçi hedefleri (olgun kadın istiyor ağırlığında genç bir kız). Ne yapmalıyım? Çekmek yardım için doktor, beslenme uzmanı, o gerçekten takdir yeteneği zayıflama. Derlenmiş planı. Eğer aynı olmalıdır belirlemek için kaç kilogram, kilo vermek istiyorum, ne zaman.

 • Ayrıca, sen-meli bilmek, neden kilo vermek istiyorum? Cevap ona göre değişir sonuç, zayıflama. Gerekir kilo vermek için değil, çünkü birileri bunu istiyor.

 • Gerek yok sürekli kendinizi tartın, çünkü sık sık bir sonucu zayıflama görülür hemen. Yeterli tartı haftada bir kez.

 • Çubuk modu doğru beslenme her zaman! Her zaman Kahvaltı bile alışık değil bunu yapmak. Cevapsız olamaz bir yemek yok açlıktan gerekir, aksi halde vücuda «stoklamak» yağ.

 • Olamaz çok yemek, hatta kullanırken sadece yararlı ürünler bol olacak kalın.

 • Unutmayın, kullanımı, protein, aksi takdirde size kilo azaltarak kas kütlesi yerine yağ.

 • Günlük kalori diyet olmalıdır en az 1200 kcal, yoksa senin metabolizma yavaşlar ve sen-ecek değil kilo vermek.

 • İçmek için en az bir buçuk litre su bir gün, ama birçok kişi çok az içiyor.

 • Ve, son, değil, shift kimseye sorumlu ağırlık. Kaç kilosunuz — bağlıdır. Bu nedenle, eğer kilo kaybetmek anlamına gelir yoksa yeterli motivasyon, sadece üzerinde çalışmaya başlamak olduğunu — ve başarılı olacaktır!

Doğru beslenme ilkeleri

İçin kilo vermek doğru hatırlanması gereken kuralları, sağlıklı beslenme ve gözlemlemek için onların bir ömür boyu.

Temeli, doğru beslenme, zayıflama, bu ilke — enerji değeri diyet olmalıdır enerji maliyetleri organizma. Eğer bu kural ihlal edilirse, ve eğer yemek yüksek kalorili gıdalar (şeker, patates, ekmek, vb.) daha fazla, enerji maliyetleri, görünür kilo.

İkinci ilke doğru beslenme zayıflama – kimyasal bileşimi diyet olmalıdır fizyolojik vücudun ihtiyacı olan. Günlük vücuda gereken gelmeye 70 hayati gerekli malzemeler, synthesised vücut tarafından. Bunun için, bir diyet olmalıdır farklı.

Üçüncü ilke, doğru beslenme için diyet – doğru beslenme, yani münavebe, sıklığı, düzenli öğün.

Güç modu ve her kişi için ayrı ayrı seçer, ihtiyaca göre vücudun fiziksel aktivite, yaş.

İçin iyi beslenmek, kilo almadan, uyulması gereken temel kuralları, doğru beslenme:

 • >Sık sık bir şeyler yiyin meyve ve sebzeler (ama sebze yemek, daha fazla meyve, çünkü meyvelerde çok fazla şeker ve kalori, aynı zamanda, çünkü pek çok mineral, vitamin, lif, gerekli ağırlığı azaltmak için),
 • Bol su içmek (günde iki litre olan), iyi — maden suyu. Hiç içemem soda, çünkü vücut için zararlı. Su sindirim sistemi geliştirir, olumlu etkileyen bir cilt durumdur.
 • Ayırın en az kullanımı: rulo ve diğer un ürünleri, bisküvi, çikolata, kek vb. Ama, gerek yok hiç vazgeçmek tatlı, çünkü onun eksikliği nedeniyle kötü bir ruh hali, katılımcıları zihinsel yetenek.
 • Kahvaltı lapası. Ama lapası kaynatın su eklemeden tereyağı. Siz onu ekleyin meyve — muz, kuru üzüm, elma. Bu tahıl bulunan «uzun» karbonhidratlar, hemen absorbe vücuda verdikleri vücudun enerji.
 • Konum sürekli hareket halinde, her bir çıkış için yürümek yüzme havuzu, aerobik, fitness, haftada bir kez ziyaret gece kulüpleri, daha fazla yürümek (bir dakika yapın en az 100 adım).

 • Bu dönemde yemek – konsantre yeme. Bakmayın tv, okuyun, konuşun. Aksi takdirde beyin köşkü vücut sinyal açlık bile zaten yedi.
 • Değiştirin ve zararlı çok yüksek kalorili gıdalar daha az zararlı ve daha az yüksek kalorili. Örneğin: domuz eti yerine sığır eti, tavuk, ayçiçek yağı yerine zeytinyağı, krema — doğal yoğurt, şeker, tatlandırıcı olarak.
 • Alkol kullanımını sınırlayın, çünkü alkollü içeceklerde şeker bir sürü içerir, ki olumsuz bir rakam, sağlık (içmeyin daha bir kadeh şarap için bir kez).
 • Azaltın porsiyon büyüklüğü, ½ yemek ikramları için unutmak. Ne için küçük tabak kullanın.
 • Satın al daha kaliteli ve pahalı ürünler. Ama gitmeyin, bir dükkan aç karnına. Çünkü bu durumda, satın, ürünler, uygun olmayan kuralları, doğru beslenme. Satın aldığınızda ürün satın almak daha fazla ürün bitkisel kökenli, et, balık.
 • Odaklanmayın belirli bir kümesi çeşitli kullanın yeni tarifler.
 • Değil yemek yemek sonra 19.00. Ya da bir yemek — yemeği edelim kolay olacak ((meyve ya da sebze veya 300 gram az yağlı yoğurt (lor)) – 3 saat kadar uyku.
 • Düzenli aralıklarla yemek için tatlı bir şey ve un için sağlıklı beslenme değil bıktınız.
 • Taksitli kullanılan kalori. Formda tutmak için, gerekli günlük tüketilmesi en fazla 1200 kalori ve kilo kaybı için sadece 800 kcal.Ayrıca, ürünleri satın alarak dikkat kalorili yüz gram.
 • Sinir olmayın, çünkü stres kilo kaybı teşvik etmektedir. Önlemek için stres: kendinize ayırın en azından otuz dakika bir gün yapın, aromatik banyo, masaj, müzik dinleyin, yürüyün.
 • Yemek yok, kalkın masadan biraz aç, bu durumda vücut daha hızlı süreç gıda.
 • ve, tabii ki, gerek tüketmek, zayıflama ürünleri.

Yardımcı ürünler kilo

beslenme zayıflama

Hangi ürünleri teşvik kilo kaybı?

 • Elma içerdiği birçok eser elementler, vitaminler, geliştirme, iş damarları ve kalp, bu bağışıklık sistemini geliştirir. Nedeniyle içerdiği onlara quercetin (madde yaratılmış bir anti-inflamatuar etki), üzerinde olumsuz bir etkiye sahip kanser hücreleri. İnsanlar yiyip bir gün bir elma, bir tehdit değil, bir hastalık Alzheimer.
 • Balık yemek için kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi. Onun gerek var haftada üç kez öğle yemeği için. Çünkü balık içerir Omega-3 yağ asitleri, olumlu etkileyen faktörler, hücre zarları.
 • Sarımsak, bağışıklığı artırır önlenmesidir soğuk: soğuk, teşvik, SİNDİRİM sistemi, koruma, vücut geliştirme, kardiyovasküler hastalıklar, düşürür, kanser riskini.
 • Çilek – onu c vitamini İle birkaç kat daha fazla limon, aynı zamanda demir, bağışıklık artırılması, daha uçucu yağlar önleyerek kanser ortaya çıkması.
 • Havuç – yeteneğine sahip serbest radikalleri nötralize etmek genetik yapısı vücut ve tahrik kanser, çok sayıda sayesinde, beta-karoten. Ayrıca, havuç, cilt durumunu iyileştirir ve görme. Eğer yemek havuç salatası, ekşi krema, çünkü beta-karoten çözünür yağlar.
 • Acı biber şili — metabolizmayı hızlandırır, yardımcı olur, azaltmak ağırlığı nedeniyle özel bir madde, teşvik işçiliği, çok sayıda mide suyu, üreme engel, zararlı bakterilerin SİNDİRİM sistemi içinde.
 • Yeşil çay yardımcı olur metabolizma artırmak, ağırlığı azaltmak (yiyerek 4 bardak çay gün) teşekkürler aktif madde. Erkek, tüketmek, yeşil çay bağışıklık prostat kanseri, ateroskleroz.

İpuçları uzlaşma ürünler

 1. Doğru kullanımı protein: protein tüketmek herhangi bir ürün içeren nişasta (kereviz, ıspanak, kabak, soğan, baklagiller, taze fasulye, bitki kök sebzeler, lahana)
 2. Doğru kullanımı nişasta: ikinci el ürünleri, nişasta içeren, cihazınızın özelliklerini kontrol edin, onları yaprak yeşil sebze. Ürünleri, nişasta içeren, iyi gider kökleri, hafif sebze (turp, lahana, biber, domates). Ürünleri, nişasta içeren, birbirine (örnek: ekmek ve patates), onları birlikte kullanılmamalıdır, çünkü onlar sindirmek için farklı. Nişastalı gıdalar iyi çiğnemek, onlar öğrendim vücut tarafından. Bu yemek daha iyi yemek öğle yemeği.
 3. Doğru kullanımı meyve: bunları birleştirebilirsiniz, fındık, sebze ve kök sebze içeren nişasta. Meyve yemek için iyi değildir atıştırmak yerine sadece yiyin onları 30 dakika önce bir ana yemek,ya da onları yerine akşam yemeği ya da kahvaltı. İyi yerleştirilebilen arasında bir meyve, olgunlaşmış bir sezon.

Doğru beslenme için gün zayıflama:

 • Hemen sonra uyku vücudun ihtiyacı yoktur yiyecek çünkü o kadar daha enerji. Bu nedenle, bir şey yemek kolay, örneğin, taze meyve, içki, sebze ya da meyve suyu, meyve püresi veya püresi. Meyve ve sebze vücudun sindirmek hızlı bir şekilde, onlar, ona enerji verir.
 • Uymak günlük rutin: kalkın sabah 6'da, hemen bir bardak ılık su için başlangıç çalışması, sindirim sistemi. Ve dikkat edin kahvaltıya ne zaman isterseniz var.
 • 12 ila 14 anahtar yemeklerini bol bol dinlenebilirsiniz.
 • >18 – 19 biraz yemek yiyerek sebze + protein.

Diyet yapmadan kilo vermek mümkün

menü zayıflama

— Yemek için beş – altı kez bir gün, yiyerek, yiyecek, lif açısından zengin (yani yemek ihtiyacı 2 sebze her öğünde). Ayrıca, gerek ihmal meyve içeren, vitamin ve lif (yiyin her gün bir elma). Ve kilo kaybetme.

— Ayarlama, kan insülin düzeyleri azaltmak için, vücut yağ!

Mesele şu ki, enerji, vücudun glikoz ve yağ. Kullanırken insan gıda, glikoz düzeyi artar. Etkisi altında insülin çıkan yemek sırasında, vücudun glikoz yakar, ama bir kısmı alınan kalori erteledi yağ olarak. Stok glikoz eksikliği birkaç saat, ve soğuk mevsimde, herhangi bir fiziksel efor sırasında – genellikle küçük bir zaman.

Eğer kilo vermek istiyorsanız diyet olmadan, bir şey yapmak için yağ kayboldu. Ama, artık yanacak onun kadar insülin düzeyi yüksek (o yağ birikimi katkıda bulunur). Sadece zaman insülin düzeyi düşecek, vücut yağ yakarsınız.

— Kilo vermek için diyet yapmadan yiyin: sebze, meyve, gıdalar, protein içeren (kefir, yoğurt, peynir, süzme peynir).

Ama, değil yemek yemek, yüksek şeker ve fruktoz.

Ayrıca, vazgeçmek, yüksek kalorili gıda.

Birçok kadın, denedim bir sürü diyetler, merak ediyorum: kilo vermek için diyet olmadan, ama değil böylece daha iyi tekrar?

Zayıflama etkili olabilir, eğer:

 • Eğer kilo kaybetme yavaş yavaş (kilogram haftada bir, yani eksi dört kilo ayda bir), ama uygun olmayan diyetler. Bu durumda, sonucu, sürekli, sağlığına zarar vermeden.
 • seçin zayıflama uğurlu hayatında bir an.
 • aklımda kesin bir karar kilo vermek, gelirsiniz, ona tüm sorumluluk vermezsin kimseye kendini vurmak için seçilen yol.
 • sizin tutum olumlu olacaktır, inanmak gerekir başarı için. Kendinizi sanki zaten ince.
 • Eğer bir insan, hastası, obez, adam yaşlı ya da varsa, bir sağlık sorunu önce doktorunuza danışın kilo kaybı.

Nasıl formda tutmak diyet olmadan

 • Değil yiyin sonra 18 – 19 saat;
 • Yiyin sadece doğal, taze ürünler. Satılmamaktadır yarı mamul, ekmek, pasta, kek, şeker içeren gıdalar doymuş yağlar (yağlı et, yağ, yağlı süt ürünleri) ve trans yağlar (margarin, ekmek, kek).

 • Günde yaklaşık iki litre su bir gün (çay, kahve, diğer içecekler).
 • Yiyin bol bol taze meyve, sebze, bol bol taze sıkılmış meyve suları.
 • Haftada bir kez yapın vaziyette bir gün. Ve ayda bir kez yapın boşaltma su bir gün. Bu yardımcı olur, vücuttan toksinleri çekilme.
 • Uyku sekiz saat için normal metabolizma.
 • Gerek daha fazla hareket taze hava.
 • Birleştirmek ilkeleri sağlıklı beslenme ve egzersiz. Egzersiz için gerekli ağırlık çıkarken nedeniyle yağ değil, kas. Bu kabul edilemez bir doğru bir şekilde kilo vermek. Sırasında bir egzersiz programı seçin ve sizin için uygun bir seviye yoğunluk.- Ebilmek yapmak kendiniz kişiselleştirilmiş bir kilo kaybı programı. Bunun için:
 1. Öğrenin ağırlık mükemmel, sizin için özel formül, örneğin, Broca formülü, dikkate alarak kilo, boy, yaş, cinsiyet, vücut tipi.
 2. Hesaplayın günlük kalori sizin için kullanarak, özel bir hesap makinesi. Ama hatırlıyorum ki, günlük kalori olmalıdır en az 1200 kcal, aksi uygulanırsa, sağlığa zarar. Göre günlük kalori öğrenmek miktarda protein, yağ, karbonhidrat, doğru.
 3. Göz önüne alındığında, günlük, kalori, ihtiyacı, proteinler, yağlar, karbonhidratlar, size akıllıca seçmek için yararlı ürünler dikkate alındığında, kalori, ve menü yapmak hafta. Daha sonra, bir alışkanlık haline gelir ve hızlı bir şekilde sayma kalorili yemekler.
 4. Başlayın, egzersiz, egzersiz zayıflama.