Evde kilo vermek için egzersizler

kilo vermek için bir dizi egzersiz

Göbek, kadın vücudunun en sorunlu bölgelerinden biridir. Burada hızlı bir şekilde fazla yağ alabilir ve ondan kurtulmak için aylarca harcayabilirsiniz. Birçok kadın hala bu bölgede selülit oluşumlarının varlığıyla mücadele etmek için etkili bir yöntem bulamamaktadır. Bir kadının vücudu, karın bölgesinde bir yağ tabakasının varlığını ima eder, ancak adil seksin çoğu için çok büyüktür. Olgun kadınlarda mide çok fazla sarkabilir. En ince kız bile yanlış yaşam tarzına yönelirse bel bölgesinde fazladan santimetre olabilir. Bu bölgedeki yağlardan kurtulmak için karın için ev egzersizleri yapmanız ve dengeli beslenme kurallarına uymanız gerekir. Bu fonlar yalnızca kombinasyon halinde etkili olacaktır. Gönüllü çabalar olmadan kimse yapamaz.

Göbek küçültme için yeme kuralları

Düşük kalorili beslenme, göbek küçültme için çok önemlidir. Protein, karbonhidrat ve yağ içermelidir. En iyi karbonhidrat kaynakları taze meyveler ve tahıllardır ve yağlar doğal yağlar, fasulye ve kuruyemişlerdir.

Belirli bir diyette olmasanız bile, karın kaslarınız için ev egzersizleri ve basit beslenme kuralları ile vücut yağlarından kurtulabilirsiniz. İşte bu can sıkıcı sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız günlük diyetinizden çıkarmanız gereken yiyecekler.

  1. Fast food ve diğer zararlı ürünler - mayonez, ketçap, füme etler, sosis.
  2. Hamur işleri ve tatlılar - çikolata, tatlılar, hamur işleri, kekler.
  3. Vücutta su tuttuğu için tuz alımını azaltın, bu da gereksiz şişkinliğe neden olur.
  4. Alkol. Susuz kalmayı teşvik eder ve iştahı artırır.

Ayrıca karın için yapılan ev egzersizleri, içme dengesini ve aerobik aktiviteyi sürdürmekle birleştirilmelidir.

Göbek yağları sadece çirkin değil, aynı zamanda insan sağlığı için de tehlikeli olduğu için evde göbek inceltme egzersizleri yapmak gerekir. Birçok kadın arasında, yağlı yiyeceklerin bolluğundan karın bölgesinin genişlediğine dair yanlış bir kanı vardır. Ancak aslında bunun temel nedeni gıdaların aşırı kalori içeriğidir, bu nedenle öncelikle tüketilen karbonhidrat sayısını azaltmanız gerekir.

Karın kasları için ev egzersizleri

Bel bölgesindeki selülit birikintilerinden kurtulmak zordur, ancak bunu evde bile yapmak oldukça mümkündür. Haftada 2-3 kez evde karnınızı zayıflatmak için bir dizi egzersiz yaparsanız, sonuç bir ay içinde farkedilir. Bir antrenmanın en etkili olabilmesi için tüm kasları eşit şekilde çalıştırmanız gerekir. Üst baskı için vücut yağını gideren egzersizler dikkatinize sunuyoruz.

  1. Karın için ana ev egzersizi bükülmedir. Sırtımızda uzanıyoruz, eller başımızın arkasında, ayaklar omuz genişliğinde, dizlerimizde bükülmüş. Nefes alırken omuz bıçaklarını kaldırıyoruz, sırt yuvarlak, alt sırt yere bitişik ve dirsekler birbirinden ayrılıyor. Ekshalasyonda aşağı ineriz. Bu egzersizi kısa bir amplitüd ile yapmak ve nefes almayı unutmamak önemlidir. Hız hızlı olmalı. 3 set 20 kere tamamlaman gerekiyor.
  2. Başlangıç ​​pozisyonu aynı ama bacaklarımızı kaldırırsak sandalyeye koyabilirsin. Egzersizi bir öncekine benzer şekilde tekrarlıyoruz.
  3. Aynı pozisyonda, nefes alırken dirseklerimizi karşı dizimize doğru uzatarak bacağı sandalyeden kaldırıyoruz. Her bacak için yaklaşma sayısı olarak 10 kez gerçekleştirin - 3.

Artık Karın Altını Oluşturmayı Amaçlayan Kadınlar İçin Etkili Ev Yapımı Karın Egzersizleri:

  1. Düz uzanıyoruz, kollar başımızın arkasında, bacaklar düz. Düz bacakları yavaşça yere dik açıyla kaldırın, ardından pelvisi yırtın ve "huş" un basitleştirilmiş bir versiyonunu yapın. En üst noktada birkaç saniye oyalanıyoruz. 15 tekrar yeterli.
  2. Başlangıç ​​pozisyonu aynı ama ellerimizi kalçanın altına koyuyoruz. Bacaklarınızı yerden 40 cm yukarı kaldırın ve dizlerinizi bükmeye ve açmaya başlayın. Bu önemlidir - bacaklar her zaman zeminin üstünde olmalıdır.
  3. Daha düşük baskı için, orijinal pozisyonlarına dönen normal bacak kaldırmaları mükemmeldir.

Karın için aşağıdaki ev egzersizi, eğik karın kaslarının çalıştırılması ve belin küçültülmesini amaçlamaktadır. Sırt üstü yatıyoruz, kollar vücut boyunca, bacaklar dizlerimizde bükülmüş. Hızlı bir tempoda sırtımızı yerden kaldırmadan elimizi ayağa doğru uzatırız. Bu alıştırmada, yeterli bir uygulama sıklığı önemlidir ve daha sonra bel ölçüsü, yapılan işten size zevk ve gurur verecektir.

Kadınlar için yapılan bu ev yapımı karın egzersizleri ne çok fazla alan ne de özel ekipman gerektiriyor. Kompleksi istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz, fazla zaman almaz ve herhangi bir fiziksel eğitim gerektirmez. Buna rağmen eğitim çok etkili.

Kadınlar için karın için doğru ev egzersizleri nasıl doğru yapılır?

kilo vermek için egzersiz yapma kuralları

Egzersizlerin istenen sonucu vermesi için bazı kurallara ve önerilere uymanız gerekir. Başlamadan önce basit bir ısınma yaptığınızdan emin olun - yürümek veya koşmak harikadır.

Her birini yaparken, sırtın yuvarlak olduğundan ve alt sırtın sarkmadığından emin olun. Aksi takdirde, ana yük baskıda değil omurgada olduğu için yaralanabilirsiniz. Ayrıca gerginliğin sadece karın kaslarında olmasına dikkat edin.

Tüm abdominal egzersizler, kasların hacmini artırmak için değil kasları sıkılaştırmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, tekrar sayısı önemli olmalıdır. 20 ile başlayabilir, tekrarların ve yaklaşımların sayısını kademeli olarak artırabilirsiniz.

Egzersizin sonunda kaslarınızı iyice esnetmelisiniz: bu, kilo verme sürecini hızlandıracak ve tıkanmalarını önleyecektir. Tabii ki, doğru, dengeli beslenme, düzenli eğitim, anlatılan tüm egzersizlerin bilinçli uygulanması, arzunuzun yerine getirilmesine yol açacaktır - yakında mide ve bel bölgesindeki yağ birikintilerinden kurtulacaksınız.