Evde hızlı kilo vermenin yolları

Diyet yapmaya ve zayıf bir rakam elde etmek için diğer yorucu girişimlere ek olarak, evde hızlı kilo vermenin başka yolları da vardır. Basit ve her kadın için pratik olarak erişilebilirler - bir arzu ve normal bir sağlık olacaktır. Genel olarak özleri şudur: Her gün tüketildiğinden daha fazla kalori yakmanız gerekir. Tüm bilgelik bu.

Kalori yakmanın birçok yolu vardır. Ana olanlar hakkında konuşalım.

Doğru beslenme

kilo kaybı için doğru beslenme

Bu, ince bir figür elde etmenin ilk ve en basit yoludur. "Doğru yemek" ifadesi ne anlama geliyor? Bunu yapmak için üç basit ama çok önemli kurala uymanız gerekir.

 1. Basit karbonhidratları karmaşık olanlara dönüştürmek. Yani kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde ne yediğimizi dikkatlice izliyoruz. Daha çok lif içeren yiyecekler yemeye çalışıyoruz. Yağları mükemmel şekilde parçalıyor.
 2. Yağlardan tamamen vazgeçmiyoruz. Vücudun normal çalışması için yağların gerekli olduğunu unutmayın. Başka bir şey de makul bir şekilde tüketilmeleri gerektiğidir.
 3. Günlük diyetimize protein içeriği yüksek yiyecekler dahil ediyoruz.

Bu üç "balina" - karmaşık karbonhidratlar, yağlar ve proteinler - doğru beslenmenin temelini oluşturur.

Yemek yeme ritmi de önemlidir. En doğrusu günde dört öğün öğündür: kahvaltı, öğle yemeği, ikindi çayı ve akşam yemeği. Böyle bir ritme alışmış bir organizma, zamanla yiyecekleri daha aktif bir şekilde özümsemeye ve yağ yakmaya başlayacaktır.

Sabahları daha fazla enerji, akşamları hafif yemekler

Kilo vermek isteyenler için birçok menü seçeneği vardır. Ancak hepsinin basit ve etkili bir kurala uyması gerekir: sabahları enerjilendirilmeniz gerekir, akşamları - mideyi aşırı yüklemeyin. Kilo vermek isteyen kadınlar için doğru menü için bir seçenek aşağıdadır.

 1. Kahvaltı. Gri (ideal olarak çavdar) ekmeği, tahıl lapası (şekersiz), meyve, az yağlı yoğurt. Genel olarak enerji veren yiyecekler.
 2. evde kilo vermenin yolları
 3. Öğle yemeğinde daha fazla karbonhidrat yiyin. Bunları içeren birçok yemek var: bunlar tahıllar, baklagiller, beyaz et, balık - genel olarak, buradaki liste neredeyse sonsuzdur.
 4. Öğleden sonra atıştırması için, küçük bir parça ekmek ve bir tür meyve ile atıştırmalık yemek yararlıdır.
 5. Akşam yemeğinde çok miktarda karbonhidrat içeren öğünler yememelisiniz: Vücudun bunları bütün gece emmesi için zamanı olmayacak ve muhtemelen yağ olarak bir şeyler birikecektir. En iyi akşam yemeği seçeneği yağsız balık, omlet, sebze çorbasıdır.

Kilo verdikten sonra menü çeşitlendirilebilir, ancak temel beslenme kurallarına her zaman uyulmalıdır. Tekrar tekrar iyileşmemek için ekstra kilo ile mücadelenin bir sonraki aşamasına başlamamak.

Tatlıdan çıkmak

Aksine, şeker kullanımını minimuma indiriyoruz. Normal vücut işlevi için hala küçük bir şeker yüzdesi gereklidir. Ve böylece - tatlılara kesin bir savaş ilan ediyoruz! Özellikle rafine şeker - diyetten tamamen, bir kez ve herkes için çıkarılmalıdır.

Yeşil çay içmek

Her gün de. Yeşil ve başka bir tür değil. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde her zaman faydalıdır. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır, yağ yakmada mükemmel olan çok miktarda antioksidan içerir.

Fast food bizim düşmanımızdır

İçerisindeki fazla kalori nedeniyle figürü şişman ve çirkin yapan bu besindir. Fast food'a bir kez ve sonsuza kadar hayır demek. Aynı şey, bu arada, diğer denizaşırı yemekler ve içecekler: atıştırmalıklar, pepsi ve kola. Herhangi bir biyolojik değeri yoktur, ancak kalori doludur. Bu apaçık ve kanıtlanmış bir gerçektir.

Su için

Evet, sade su. Kilo vermek isteyenler için en iyi içecektir, çünkü içinde kesinlikle kalori yoktur ve aynı zamanda vücut onsuz yapamaz. Günde yaklaşık 2-2, 5 litre yeterli su içmeniz gerekir.

Sabah uyandığınızda aç karnına su da içmelisiniz. Alternatif olarak, biraz bal veya limon suyu ile seyreltilebilir. Sabahları içilen su, vücudun çalışmasını "başlatır" ve yağ yakmaya başlar.

Ancak yüksek kalorili içeriklerinden dolayı kilo verme döneminde meyve sularından kaçınmak daha iyidir. Meyve yemek çok daha sağlıklıdır.

Spor yapmak

evde kilo vermek için spor yapmak

Kilo vermek için, vücudu aşırı yükleyerek kayıtları ayarlamaya gerek yoktur. Temel spor egzersizleri tam da ihtiyacınız olan şey.

 1. Düzenli sabah egzersizleri. 10-5 dakika yeterli olacaktır. Üstelik burada herhangi bir özel ekipman olmadan yapmak çok kolay. Bu, vücudun sabahtan itibaren aktif olarak enerji harcayacak ve buna bağlı olarak yağ yakacak şekilde ayarlandığı kasların enerjik bir sabah egzersizidir.
 2. Akşamları koşu - dahası, düzenli olarak. Tabii ki, akşama kadar vücut yorulur ve kanepede uzanmak istersiniz. Ama söz konusu figürün güzelliği ve uyumu var!
 3. Kardiyo yapmak. Evde, ev işleri arasında yapılabilir:
  • ip atlama. Bu tür sıçramalar kalori tasarrufu sağlar ve aynı zamanda gluteal kasları, kalçaları ve bacakları eğitir ve güçlendirir;
  • sabit bir bisiklet, elipsoid veya step motorda egzersiz yapıyor. Tabii ki, önce onları satın almanız gerekiyor, ancak bildiğiniz gibi herhangi bir güzellik, bazı maddi maliyetler gerektirir;
  • kendi ağırlığımızla çalışıyoruz: şınav, çömelme, plank yapıyoruz, burpee denilen bir egzersiz ekliyoruz (bu şınav, çömelme ve zıplamaların bir kombinasyonudur).

Daha fazla yürüyün

Örneğin, bir mağazaya veya işe. İkisi de uzaksa, oraya bisikletle gidiyoruz. Kilo kaybı ve genel olarak sağlık için - katıksız faydalar. Artı - para tasarrufu (seyahat için ödeme yapmaya gerek yoktur) ve dahası, sinirleri kurtarır (otobüs veya trenlerde koşuşturma yoktur). Dünyada tek bir şişman yürüyüşçü ve bisikletçi yok. Harika bir teşvik!

Daha Fazla Kilo Verme İpuçları

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, evde kilo vermenin başka yolları da vardır:

evde kilo vermek için öneriler
 • havuzu düzenli olarak ziyaret ediyoruz (mümkünse);
 • Kuzey disiplini yürüyüşü yapar;
 • asansörü reddediyoruz, merdivenleri yürüyerek çıkmaya çalışıyoruz;
 • stresten kurtulun. Ondan nasıl kurtulunur ayrı ayrıntılı bir konudur, ancak çoğu durumda fazla kilo almaya yardımcı olduğu stresdir. Bu yüzden sakin ve kendinden emin olmaya çalışıyoruz.