Sitrik asit ile kilo vermek

Asit, insan vücudu için gerekli bir maddedir. İç organların düzgün ve sorunsuz çalışabilmesi için gereklidir. Sitrik asit, hücresel düzeyde metabolik sürece doğrudan katılır. Bu nedenle, kilo vermedeki faydaları paha biçilmezdir.

Sitrik asidin kilo vermedeki etkinliği

kilo kaybı için sitrik asit kullanmak

Kuşkusuz sitrik asidin yağ yakıcı özelliği yoktur, ancak güçlü bir doğal antioksidan olarak kabul edilir ve kilo vermek isteyenler için çok faydalıdır.

Yutulduğunda vücutta neler olduğunu düşünün:

 • yemek borusunun duvarları besinleri daha iyi emer;
 • iç organların boşluğu zararlı toksinlerden arındırılır;
 • güçlü cüruf ve dışkı taşları ortadan kaldırılır;
 • kan dolaşımı daha yoğun hale gelir;
 • metabolik süreçleri geliştirildi;
 • şişliğin giderilmesine bağlı olarak fazla sıvı uzaklaştırılır;
 • hücre gençleşmesi gerçekleşir.

Dahili Kullanım

Sitrik asit ile olumlu sonuç almak çok çaba gerektirmez. Asitli temiz su içmek yeterlidir. Fazla kiloları kaybetmek için sitrik asit ılık suda çözülmeli veya limon suyu ile seyreltilmelidir.

İyi sonuçlar elde etmek için kullanılabilecek birçok farklı teknik geliştirilmiştir. En etkili olanları düşünelim.

Sitrik asitle bir haftada kilo kaybı

Bu kilo verme yönteminin şeması çok basittir ve 7 gün içinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Her gün fazla kilo vermek isteyen bir kişinin en az 2-3 litre temiz su içmesi gerekir. Bu, vücudun dehidrasyonunu önleyecek ve metabolik süreçleri yavaşlatmayacaktır.

Bir çay kaşığı sitrik asidi bir litre ılık suda eritin. Ortaya çıkan içeceğin her yemekten 1. 5 saat sonra günde 180 ml miktarında içilmesi tavsiye edilir, en iyi tat için biraz bal eklenmesine izin verilir.

İştah azaldığı için kilo veriliyor ancak öğünler atlanmamalı, günde yaklaşık 5 defa küçük porsiyonlarda yemeniz gerekiyor. Böyle bir diyet sırasında taze veya haşlanmış sebzeler, deniz ürünleri, tahıllar, protein ve yağsız et tüketilmesi tavsiye edilir.

Bir ayda sitrik asitle zayıflama

Bu diyetin planı da çok basittir ve bir ay için tasarlanmıştır. Her evde bulunan sadece 2 bileşen gerektirir - sitrik asit ve saf su. Bununla birlikte, olumlu bir etki elde etmek ve vücudunuza zarar vermemek için, içeceği tam olarak hangi oranda hazırlayacağınızı bilmeniz gerekir:

 • 1 ila 7 gün.250 ml saf su alıp içinde yarım tatlı kaşığı sitrik asidi eritmek gerekir. Bu içecek günde üç kez içilmelidir: kahvaltıdan sonra, öğle yemeğinden bir saat sonra ve akşam yemeğinden yarım saat önce. Diyete hafta boyunca deniz ürünleri hakim olmalıdır.
 • 8 ila 14 gün.280 ml saf su ölçün ve içinde bir çay kaşığı asit eritin. Ortaya çıkan içecek 3 eşit parçaya bölünmeli ve aşağıdaki şemaya göre tüketilmelidir: İlk kahvaltıdan 20 dakika sonra, öğle yemeğinden yarım saat önce, son öğünden bir saat önce. Bu günlerde diyette yağsız et ve protein ürünleri içeren yemekler hakim olmalıdır.
 • 15 ila 21 gün.Bir içecek hazırlamak için 300 ml saf su alıp, içindeki bir buçuk çay kaşığı asidi çözmeniz gerekir. Çözelti bir önceki hafta olduğu gibi tüketilmelidir. Haşlanmış sebze ve tahılların yenmesi tavsiye edilir.
 • 22 ila 28 gün.Bir çay kaşığı asit, 150 ml saf suda çözülmelidir. Kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden önce 2 dozda bir içki içmelisiniz. Beslenme dengeli olmalıdır.

Dış mekan kullanımı

kilo kaybı için harici sitrik asit kullanımı

Kilo vermek isteyen bir kişi için dışarıdan asit kullanımı daha güvenlidir. Ancak, önce rasyonel yemeye başlamazsanız, kötü alışkanlıklardan vazgeçmezseniz, menüden şekerlemeleri çıkarmayın, sonuç beklenemez.

 1. Karışımı hazırlamak için 200 gr siyah, yeşil veya mavi kil alınır, üzerine 4 tavuk yumurtası, bir buçuk çay kaşığı asit, 100 gr ekşi krema eklenir ve bir blender ile her şey kesilir. Asit tamamen çözülmelidir, aksi takdirde ciltte yanıklar kalabilir.
 2. Daha sonra oluşan karışım selüliti çıkarmanız gereken yerlere, en sık uyluk ve karın bölgesine uygulanır, ardından 4-5 kat streç filmle sarılır ve üstüne sıcak giysiler giydirilir.
 3. Karışım 30-40 dakika bekletilir, ancak cilt güçlü bir şekilde yanarsa daha önce yıkanır. İşlemin sonunda selülit önleyici krem ​​sürülür.

Maksimum sonuç elde etmek için, sarma işlemi her 2 günde bir yapılmalıdır, kil rengini değiştirmek daha iyidir.

Tehlike nedir?

İçten sitrik asitle kilo vermeye karar veren kişiler, bu yöntemin kesinlikle güvenli olmadığını dikkate almalıdır.

Bu ürünü kontrolsüz bir şekilde kullanırsanız, organların ve sistemlerin işleyişi bozulabilir:

 1. Kullanılan içeceğin kuvvetli bir konsantrasyona sahip olması ve bileşiminde asit içermesi nedeniyle bu durum diş minesini olumsuz etkileyerek hassasiyetini arttırır. Ek olarak, oral mukoza tahriş olur ve ülsere yol açar.
 2. Mide duvarlarında asidin olumsuz etkisi olmuştur. Bu bağlamda, gastrit veya mide ülseri ile karşı karşıya kalan kişiler için bu yöntem kesinlikle yasaktır.
 3. Sitrik asit yardımı ile vücuttan fazla sıvı atılır ve ödem giderilir. Bununla birlikte, fazlalıkla birlikte, organların normal çalışması için gerekli sıvının da ortadan kaldırıldığı unutulmamalıdır.
 4. Sık sık asit kullanan kişiler ilgisizlik, enerji kaybı, endişe ve uykusuzlukla karşı karşıya kalır. Bir kişi fazla kilo vermeye başladığına inanır, ancak gerçekte vücuttaki sıvı eksikliği nedeniyle hacimler kaybolur.
 5. Sitrik asit ile elde edilen sonuçlar kısa ömürlüdür. Bir kişi ürünü almayı bıraktıktan ve tekrar alışkanlıkla yemeye başladıktan çok kısa bir süre sonra kilo geri döner ve hatta bazen iki katına çıkar.
 6. Sağlık uzmanları, içten asit almanın kanser riskini artırdığını düşünüyor.

Öneriler

Yukarıdakilerin hepsine rağmen, bir kişi vücuda verilen zararı azaltmak için sitrik asitle kilo vermeye karar verirse, aşağıdaki önerilere uyulmalıdır:

kilo kaybı için sitrik asit kullanma yolları
 1. Önerilen dozajları aşmayın. Bir bardak suya 1 yemek kaşığı asit yerine 3 yemek kaşığı asit koyarsanız, metabolik süreçler artmaz, ancak mide bundan çok çabuk zarar görür.
 2. Aç karnına ve bir yudumda ekşi bir içecek içemezsin. Bu, yavaşça, tercihen pipetle ve sadece yemekten sonra veya yemek sırasında yapılmalıdır.
 3. Bir içkinin yanı sıra, vücudun kilo vermesine yardımcı olunmalıdır. Aşırı yemekten, yağlı ve unlu ürünlerden, kötü alışkanlıklardan kurtulmanız ve ayrıca jimnastik egzersizleri için günde en az yarım saat ayırmanız gerekir. Aksi takdirde sonuç hiç gelmeyebilir.
 4. Bu günlerde yulaf ezmesi, tavuk suyu, haşlanmış sebze yemeyi unutmayın. Böylece mide doğru asit-baz dengesine sahip olacak ve vücut hızlı bir şekilde asitli içeceğe alışacaktır.
 5. Diş minesine zarar vermemek için her içimden sonra ağzınızı sade su ile çalkalayın.

Kontrendikasyonlar

Sitrik asit ile kilo vermeye çalışmadan önce, bu yönteme herhangi bir kontrendikasyon olmadığından emin olmalısınız.

Karşı karşıya kalan insanlar için kilo vermenin başka bir yolu bulunmalıdır:

 • herhangi bir gastrointestinal sistem hastalığı;
 • böbrek ve mesane patolojileri;
 • alerjik reaksiyonlara eğilim;
 • çürük;
 • deri hastalıkları.
 • Bebek taşırken ve emzirirken
 • .

Büyük miktarlarda sitrik asit tüketimi insan vücudu için çok zararlıdır. Bu nedenle, bu yöntemi kullanarak kilo vermeye karar vermeden önce, tüm avantaj ve dezavantajlarını dikkatlice tartmanız gerekir. Ve yine de karar verilirse, asidi ancak bir beslenme uzmanına danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.