İçme diyeti: Ne kadar kilo verebilirsiniz?

kilo kaybı için içme diyetinin özü

Eksi on kilogram veya daha fazla, neşe, hafiflik, istismarlara hazırlık - bu tür incelemeler, takipçilerin ezici çoğunluğunun içki diyetiyle düzenli olarak alınır (takipçiler, çünkü yaşam tarzlarının özellikleri, bireysel özellikleri ve temel "neden? "Böyle aşırı kilo kaybına karar verin).

Beslenme uzmanları ve dışarıdan gelen danışmanlar, gözle görülür şekilde daha ince güzellikleri öfke, uyarılar ve önerilerle yıkamaktan yorulmuyor, bir içki diyetinin ne kadar tehlikeli olabileceğini defalarca hatırlatıyor. İdeallerine çoktan ulaşmış kızların gösterdiği sonuçlar gerçekten etkileyici ve ilham verici. Görünüşe göre bu gerçekten riske değer. Gerçekten öyle mi? Beğenilen zayıflama programının avantajları, dezavantajları ve belirli özelliklerinin neler olduğunu birlikte anlamaya çalışalım.

İçme diyeti nedir

Tembel Diyet (fiziksel aktivite eksikliği nedeniyle) veya Model Diyet olarak da adlandırılır.

Diyet İçmenin Ana Amacı:

 • sindirim sistemi üzerindeki yükü azaltır;
 • iç organların işleyişinin normalleşmesi;
 • kilo kaybı.

Bazı uzmanlar bu kilo verme yöntemini oldukça sert buluyor, çünkü uygulanması sırasında katı gıdalardan tamamen vazgeçmeniz gerekecek.

Herhangi bir kilo verme yöntemi gibi içmenin de avantajları ve dezavantajları vardır.

Artıları:

 • verimliliği - 7'den 18 kg'a "hafifletme" yeteneği;
 • mide hacminde
 • azalma;
 • vücut temizliği.

Dezavantajlar:

 • yan etkileri;
 • menüye sıkı sıkıya bağlılık;
 • diyetten yanlış çıkış ile anoreksiya gelişimi.

Yan etkiler arasında anemi, kan oluşumu ile ilgili sorunlar, gastrit, cildin bozulması, bağışıklığın azalması yer alır.

Tekniğin özü

kilo kaybı için içme diyetinin özellikleri

Bir içme diyetinin tanımı tek bir kuralda formüle edilebilir - katı yiyeceklerin tamamen reddedilmesi. Şimdi daha detaylı bir açıklamaya bakalım. Kilo kaybı için diyet içme diyetine dahil edilen tüm yemekler yumuşak, sulu, peltemsi olmalıdır. Sıkı kısıtlamalara rağmen diyet, oruç tutmanın yorucu olduğu anlamına gelmez. Diyet çorbalar, sıvılaştırılmış tahıllar, meyveler, sebzeler ve süt ürünlerini içerir.

Kilo kaybı nasıl gerçekleşir? Beslenme uzmanları kilo vermeyi aşağıdaki noktalara bağlar:

 • Sade su.Tüm diyet, yüksek içme suyu içeriğine dayanmaktadır. Kalori içeriği sıfırdır. Buna göre sıvı gıdanın enerji değeri katı gıdanınkinden çok daha düşüktür.
 • Etkili sindirim.Sulu yiyeceğin sindirimi çok kolaydır, mideye ve sindirim sistemine bir bütün olarak yük getirmez. Bu tür yiyecekler, yağ hücrelerinin birikmesi için koşullar yaratmaz.
 • Metabolik aktivasyon.Doğru sindirim, metabolizmayı hızlandırmak için güçlü bir uyarıcı görevi görür, çünkü etkili metabolizma kilo vermenin bileşenlerinden biridir.

Avantaj

Bu kilo verme yönteminin faydaları, bazı doktorların buna kısa vadeli uymayı tavsiye etmeleriyle kanıtlanmıştır. Çoğu zaman bağırsakların ve midenin işleyişini iyileştirmek için. Bu içme diyetine bağlı kalarak mideyi boşaltırsınız. Aşırı kalabalık hissi sizi terk ediyor. Sıvı yiyecekler kalıntı bırakmadan tamamen sindirilir, vücut tarafından mükemmel şekilde emilir. Bu durumda, yağ birikintilerinin ortaya çıkmasına neden olan yiyecekler diyetten çıkarıldığı için yeni yağ oluşmaz. Ek olarak, bu irade için iyi bir eğitimdir - her insan bu kadar sert bir diyete dayanamaz.

içme diyetinde ne içebilirsin

Tartışılmaz bir artı: gözlerimizin önünde eriyen kilogramlar. Vücut temizlenir, inanılmaz bir hafiflik ortaya çıkar. Mide yavaş yavaş küçülür ve böylece iştah azalır. Gelecekte daha az yemek isteyeceksiniz ve küçük bir atıştırmadan sonra bile tokluk hissi gelecek. Diyetin sonunda, çoğu kişi kilonun geri dönmediğini not eder: az yemek yeme alışkanlığı kalır.

Kilo kaybı dışındaki sonuçlar:

 1. İlk on yılda içi boş organlar temizlenir. Buna, dil üzerinde beyaz bir kaplama görünümü eşlik edebilir. Kişi kendini hafif ve oldukça enerjik hisseder.
 2. İkinci on yılda karaciğer ve böbrekler yenilenir. Bunların temizlenmesi genellikle bu organların bulunduğu bölgedeki rahatsızlık ile ilişkilendirilir.
 3. Kalan 10 gün hücresel düzeyde temizleniyor. Metabolizma değişir, vücut yeniden başlar. Bu aşamada her şey yolunda giderse kilo verme maksimuma ulaşır. Cilt temiz görünüyor, eşit bir renk alıyor.

Zarar

Faydalarına rağmen, bir içme diyeti herkese göre değildir. Oldukça radikaldir ve bir doktora danışmayı gerektirir. Vücut ne kadar sağlıklı olursa olsun, katı yiyecekleri reddettiğinizde strese girer. Ve her zaman diyetteki bir değişikliğe olumsuz tepki verme riski vardır.

Eksileri:

 • dengeli bir besin alımını sürdürmek her zaman mümkün değildir ve bu sistemik başarısızlıklarla doludur - gastrit, azalmış bağışıklık, anemi olabilir;
 • Hafiflik yerine
 • , uyuşukluk ve halsizlik yaşayabilirsiniz: bu doğaldır, çünkü vücut, içsel bir denge oluşturduğu bileşenlerden yoksundur;
 • diyetten yanlış bir çıkış tehlikesi vardır: katı gıdaya keskin bir geçiş, böyle bir yükten kurtulmuş gastrointestinal sistemle ilgili problemlerle doludur;
 • su diyetinden uzun süre çıkma ihtiyacı - bu diyetin kendisinden iki kat daha uzun sürer;
 • bir "hidrasyon" döneminden sonra kontrolsüz beslenme, orijinal ağırlığa hızlı bir geri dönüşe yol açabilir;
 • fiziksel aktiviteyi bırakma veya "beden eğitiminin" yoğunluğunu azaltma ihtiyacı, çünkü bu süre zarfında güç azalır ve vücut ekstra enerji tüketimini çekmez.

Diyetinizin bir parçası olarak ne içebilirsiniz

 • Su.Sulu bir içme diyetiyle, günde 2 litre temiz, durgun su içmeniz gerekir. Ancak bu teknik çok katı ve karmaşıktır, çok az kişi buna dayanabilir. Oruç tutmaktan bahsedildiği için 3 günden fazla oturmak caizdir. Su için içme diyeti için en iyi seçenek, sadece su içtiğinizde, ayda 1-3 gün oruç tutmaktır. Ek olarak, başlamadan bir hafta önce tüketilen yiyecek miktarını günlük olarak azaltarak ve normal diyetinize yavaşça geri dönerek böylesine katı bir içme diyetine hazırlanmanız gerekir.
 • Et Suyu.Sebze olabileceği gibi tavuk, balık veya sığır eti de olabilir. Kendiniz ve doğal ürünlerden pişirmeniz gerekir (yarı mamul ürünler uygun değildir). Pişirirken tuz eklenmesine izin verilir, ayrıca bitkilerden havuç, kereviz ve maydanoz ekleyebilirsiniz. Biber eklenmesi tavsiye edilmez, tıpkı soğan gibi iştah açar.
 • Sıvı süt ürünleride diyetimizin temelini oluşturabilir. Bu kefir ise, o zaman mutlaka az yağlı, ayrıca fermente pişmiş süt, bifidok veya dolgu içermeyen yoğurt içmek. Yüzde 1, 5'ten fazla olmayan yağ içeriğine sahip sütü de temel olarak alabilirsiniz. Ancak sütün yetişkinlerin vücudu tarafından iyi emilmediğine inanılıyor, bu nedenle fermente süt ürünlerinin seçilmesi önerilir.
 • içme diyetinde izin verilen içecekler
 • Taze sıkılmış meyve suyu.Portakal, greyfurt, elma suları uygundur. Şekersiz meyveleri seçmek daha iyidir. Greyfurt genellikle birinci sınıf bir zayıflama ürünü olarak kabul edilir. Ancak meyve suyu diyetine başlamadan önce dikkatli olmanız ve alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ve en önemlisi, meyve sularında bir içme diyeti seçerken, unutmayın: taze sıkılmış meyve suları doğal hallerinde tüketilmemelidir - 1: 1 oranında durgun suyla seyreltilmelidirler.
 • Çay.Yeşil, siyah, kırmızı veya meyveli çayları seçin, ancak her zaman yapraklı ve kaliteli. Tatlı içmemelisiniz, yağsız süt veya limon ekleyebilirsiniz.
 • Mors veya komposto.Bu içecekler aynı zamanda içme diyetleri için de uygundur. Meyvelerden ve meyvelerden tatlı olarak pişirilmezler. Yulaf ezmeli jöle de yapabilirsiniz, en doyurucu olanıdır. Sebzeli tatlılar. Meyve sularına ek olarak, sebze suları veya smoothieler bir içme diyeti için mükemmeldir. Tadı her zaman hoş olmaktan uzaktır, ancak sabır gösterir ve biraz deneylerseniz, o zaman kendiniz için kabul edilebilir bir seçenek seçebilirsiniz.
 • Protein sallanmaları.Bu belki de en etkili ve en hızlı içme diyetidir. Bildiğiniz gibi, protein diyetleri en etkili olanlardan biridir. Ancak sağlığınızdan ödün vermeden protein shake tüketmek için kronik hastalıklarınız olmadığından emin olmanız gerekir. Ayrıca, büyük miktarda protein tüketirken, su rejimini sıkı bir şekilde izlemek gerekir - çok fazla durgun su içmek (aksi takdirde, protein basitçe emilmez).

"Yiyecek" kullanımı için bir program oluşturulması son derece arzu edilir - örneğin, her 2 saatte bir, 1-1, 5 fincan. Veya her üç saatte bir - biraz daha fazla. Ve molalar sırasında yeterince temiz su içmeyi unutmayın.

Onaylı Ürünler

Hangi yiyecekleri tüketmelisiniz? Diğer diyetlerin aksine, içmenin kesin olarak belirlenmiş bir menüsü yoktur, bu da herkesin takdirine bağlı olarak içilebilen ancak çiğnenmeyen tüm yiyeceklere izin verildiği anlamına gelir. Ve elbette, bu diyet sırasında yemeğinizi olabildiğince çeşitli hale getirmeye çalışmalısınız.

Genellikle diyetin temeli şu ürünlerdir: süt ve ekşi süt (kefir, içme yoğurt, süt, fermente pişmiş süt, milkshake), meyve suları ve nektarlar, et suları (et, balık veya sebze), çay, kahve. Şeker alımının ortadan kaldırılması veya azaltılması tavsiye edilir.

Ancak, tüm içilebilir yiyeceklerin diyette bulunmasına izin verilmez. Bu nedenle,alkol kesinlikle yasaktır.Alkol, neredeyse tüm diyetlerde yasaktır çünkü fazla kilo almaya değil, kilo almaya katkıda bulunur.

Ayrıca bazı ürünlerle ilgili anlaşmazlıklar var. Bu ürünlerden biri de smoothies. Smoothie bir meyve veya sebze kokteylidir. Aynı zamanda bazı ürünlerden elde edilen smoothie'ler sıvıdır ve çok iyi içilir, bazılarında ise neredeyse patates püresi gibi çok kıvamlıdır. Bu nedenle bariz kural: Bir içme diyetindeki sıvı smoothieler kısıtlama olmaksızın tüketilebilir, ancak yoğun olanlardan kaçınılmalıdır.

diyet kuralları içme

Her biri belirli bir vitamin grubu elde etmeyi amaçlayan pek çok smoothie tarifi vardır. Hazırlık, istenen kokteyl ve bir blender için gerekli malzemeleri gerektirir. Smoothie hazırlığı çok basit ve herkes için erişilebilir. Tüm malzemeler soyulur, çekirdeklenir ve pürüzsüz olana kadar bir blender ile öğütülür.

Sağlıklı tatlılar için çeşitli tarifler:

 • Portakal + greyfurt + limon.Bu shake, popüler bir yağ yakıcı olan greyfurt sayesinde kilo vermeyi destekler. Ayrıca, narenciye karışımı zor bir günün ardından güç kazanmanıza kolayca yardımcı olabilir.
 • Greyfurt + elma.Ayrıca kilo vermeye yöneliktir.
 • Portakal + zencefil + salatalık.Salatalık ten rengini ve nemi iyileştirir. Zencefil, benzersiz bir lezzet katar ve yağ yakmaya yardımcı olur.
 • Çilek + Muz + Nane + Misket Limonu.Düşük kalorili içeriği ile açlığı azaltır. Sıcak bir günde ferahlar.

Bir hafta diyet içmek

7 gün diyet içmek 5-7 kg kilo vermenizi sağlar. Diyetin temeli olarak herhangi bir sıvı (meyve suyu, çay, kefir, fermente pişmiş süt, et suyu) alınabilir. Tüm süre boyunca sadece bir tür içecek seçilmesine değil, aynı zamanda her gün farklı bir sıvı içilmesine de izin verilir.

Bazı seçenekler sunulan sıvılardan herhangi birinin tüketimini içerir, diğerleri ise örneğin aşağıdaki şemaya göre sadece bir veya birkaç içecek kombinasyonunu içmeyi önerir:

 • 1 gün: süt veya kefir
 • 2. Gün: Et Suyu
 • 3. Gün: taze meyve suları
 • 4. Gün: Çay
 • 5. Gün: jöle veya komposto
 • 6 gün: meyve suyu
 • 7. Gün: Et Suyu

Klasik sürüm

Klasik içme diyeti maksimum sonuç verebilir. İnsanlar bunu yıllardır kullanıyor. Bu yöntem özel literatürde açıklanmıştır.

içme diyetinin artıları ve eksileri

Katı gıdalardan kaçınmanın tüm vücudu temizlediğine inanılıyor. Bu sayede hızlı kilo kaybı sağlanır. Bu durumda, içi boş organlar - mide, bağırsaklar, mesane - ilk önce tüm zararlı maddelerden arındırılır. Yedi gün sonra karaciğer, böbrek ve pankreas temizliği başlar.

Klasik içme diyeti 30 gün sürmelidir. Bu vücut temizleme yönteminin savunucuları, bir ay içinde 15 kilo kaybetme şeklinde çarpıcı sonuçlar alabileceğinizi iddia ediyor. Aynı zamanda tüm organlar toksinlerden, toksinlerden ve diğer zararlı bileşiklerden arındırılır. Böyle bir diyetin taraftarları, tüm organların ve vücut sistemlerinin çalışmalarının bir ay içinde yeniden başladığını iddia ediyor. Bu, kişinin refahında ve görünümünde önemli bir iyileşmeye yol açar.

Böyle bir diyet diyetinin ana kuralı, herhangi bir doğal sıvı gıda ve bol miktarda su tüketmektir. Bir buçuk litreden az olmamalıdır. Sandalyeyi gözlemlemek önemlidir. Süslenmeli. Gevşek dışkı göründüğünde, içmeyi reddetmelisiniz. Elbette bu yöntem oldukça radikaldir. Kullanmadan önce tüm olası faydaları ve riskleri dikkatlice tartmalısınız. Ayrıca bu diyetin destekçileri ve muhaliflerinin yorumlarını da okuyabilirsiniz. Bu, doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Diyet nasıl doğru bir şekilde sonlandırılır

İçme diyetinden çıkışın nazik ve uzun süreli olması gerektiğini unutmayın. Örneğin, diyet 7 gün sürdüyse, normal bir diyete geçiş 14 gün sürecek ve sadece sıvı gıda ile bir ay boyunca hayatta kaldıysanız, en az iki ay boyunca diyetten ayrılmalı ve mideyi katı yiyecek haline getirmelisiniz. Vücudun doğru adaptasyonu için oranın 1: 2 olduğu (çıkış aşamasına göre diyet günleri) olduğu ortaya çıktı.

Diyetin bitiminden sonraki ilk birkaç gün kahvaltıda yulaf ezmesi yiyin ve öğle ve akşam yemeklerinde et suyu veya süt içmeye devam edin. Birkaç gün sonra kahvaltıya yumurta, peynir veya yoğurt ekleyebilir, öğle yemeğinde meyveli yulaf lapası yiyebilir, akşam yemeğini içerken bırakabilirsiniz. Sadece ikinci haftadan itibaren akşam yemeği için katı yiyecekler ekleyin, sebzeli az yağlı proteinli yiyecekleri diyete ekleyin. Ve üçüncü haftadan itibaren karbonhidrat miktarını artırmasına izin verilir - yavaş yavaş tuz, patates, makarna, un (küçük miktarlarda) yemeye başlayın.

Bir içme diyetinde ne kadar kaybedebilirsiniz?

içme diyetinde kilo vermenin sonuçları

Doğal olarak, pek çok kısıtlama ve katılıkla birlikte, kilo vermek için bir içki diyeti kullanan kişi, önemli bir kilo kaybına güvenme hakkına sahiptir, bu yüzden birçoğunun çok mantıklı bir sorusu vardır, bununla ne kadar kilo verebilirsiniz ve kaç fazla kilodan kurtulabilirsiniz. . .

Pratikte, gereksinimlere sıkı bir şekilde uyarak, bir ayda on beş fazla kilodan kurtulabilir ve haftada yaklaşık beş "kaybedebilirsiniz".

Bununla birlikte, bir uzmana danışmadan bir içki diyetinin sonuçları oldukça öngörülemez olabilir.

Kontrendikasyonlar

İçme diyetine özgü kontrendikasyonlar:

  mide-bağırsak sisteminin çalışmasındaki
 • bozukluklar;
 • mide ülseri;
 • gastrit;
 • böbreklerin, karaciğerin işleyişindeki bozukluklar;
 • kardiyovasküler hastalıklar;
 • gebelik dönemi, emzirme;
 • on sekiz yaşın altında;
 • fiziksel aktivitede artış.

Diyet, profesyonel sporcular ve ağır fiziksel işle uğraşan kişiler için tavsiye edilmez.

Başarının Sırları

 • Girişiminizi bırakmak istediğinizde yıkılmamak için, sağlıklı ince bir vücuda sahip olacağınızı unutmayın. Bu, içme diyetinizi takip etmeniz için iyi bir teşviktir.
 • İçme diyetinizin her geçen gününü bir takvime kaydedin.
 • Gardırobunuzda yayılan figür nedeniyle artık giyemeyeceğiniz eski ama favori bir eşya bulun. Şimdi kendinizi o ince, eşek arısı bir bel ile hayal edin. Şu andan itibaren, bir içki diyeti yoluyla nefret edilen kilolardan kurtulmak sizin teşvikinizdir!

Sebzeli Smoothie Tarifler

Yeşil ıspanaklı ve salatalıklı smoothie

içme diyetinden çıkmanın doğru yolu

Şunlara ihtiyacınız olacak:

 • taze ıspanak - 60 - 90 gram
 • mango (taze veya dondurulmuş) - 150 gram
 • salatalık - 200 gram
 • kabuğu rendesi, bir limonun suyu
 • bir avuç taze nane yaprağı
 • su - 350 mililitre
 • bir avuç buz
 • küçük bir parça zencefil

Nasıl pişirilir:

Ispanağı yapraklara ayırın, mango ve salatalığı doğrayın. Tüm malzemeleri bir blender kabına koyun, suyla doldurun ve 60 - 90 saniye boyunca yumruklayın. Buz ekleyin, tekrar kırın.

Zencefil ve Balkabağı Smoothie

Zencefil ilavesiyle sağlıklı kabaktan yapılan lezzetli ve ferahlatıcı içecek. Kalorik içerik - 86 kcal.

Gerekli malzemeler:

 • yarım fincan balkabağı;
 • muz;
 • bir buçuk çay kaşığı tarçın, kurutulmuş zencefil;
 • 0, 5 çay kaşığı karanfil;
 • bir çorba kaşığı bal;
 • biraz badem.

Pişirme adımları:

 • Kabağı soyun ve küpler halinde kesin.
 • Kabak, soyulmuş muz ve baharatları bir blender kasesine koyun, doğrayın.
 • Bademleri soyun ve ezin.
 • Smoothie'yi bir bardağa dökün, üstüne bal dökün, üzerine badem kırıntıları serpin.

Sebzeli smoothie yapmak yaklaşık 15 dakika sürecektir. Bu bir porsiyon yapar.

Pancarlı smoothie

İçindekiler

 • Orta boy pancar - 1 adet;
 • Havuç - 1 adet;
 • Küçük elma - 1 adet;
 • Ceviz - 50 gram;
 • Nar suyu - 0, 5 su bardağı.

Aşağıdaki tarife göre pancar-fındık karışımının pişirilmesi:

 • Havuç ve pancarları dilimler halinde kesin.
 • Pürüzsüz olana kadar diğer malzemelerle bir blenderde karıştırın.

Bu içeceğin düzenli olarak tüketilmesi beyin fonksiyonunu, hematopoietik fonksiyonu iyileştirir ve bu nedenle anemi, vitamin eksikliği, kronik yorgunluk için faydalıdır.

Sebze karışımlı domates smoothie

Domates shake sebze salatasının yerini alabilir. Gerçek bir vitamin deposu! Tariflerde değişiklik yapın - domates smoothie'ye daha çok sevdiğiniz diğer sebzeleri ekleyebilirsiniz.

İçindekiler:

 • 2 büyük olgun domates,
 • dolmalık biber,
 • 100 gram karnabahar,
 • havuç, 300 - 400 ml havuç suyu (domates ile değiştirilebilir),
 • küçük bir demet fesleğen,
 • 2 yemek kaşığı. l. zeytinyağı,
 • tabasco sosu.

Nasıl pişirilir:

Domateslerin üzerine kaynar su dökün, kabuğunu alın, etini doğrayın. Kalan sebzeleri yıkayın ve ayrıca doğrayın (havuçları rendeleyin). Fesleğeni ince ince doğrayın. Ürünleri bir blender kasesine koyun, doğrayın. Acı Tabasco sosu ve tuzu ilave edip tekrar çırpın. İçecek havuçla süslenebilir, küpler halinde kesilebilir.