Karabuğday diyetinin faydası var mı?

karabuğday diyetinin yararları ve zararları

Karabuğday diyeti haklı olarak en basit ve en etkili diyetler listesine eklenebilir. Bu bir mono diyettir. Yardımı ile önümüzdeki yaz hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Yaz geliyor ve her kadının plaj mevsiminde çekici olmak istemesi doğal. Ve bunun için birkaç kilo daha bırakmaya değer. Etkili bir kilo verme yolu arayışı internette başlar. Ancak karabuğday diyeti varsa bir şey aramaya değer mi? Ülser, yüksek kolesterol ve çok daha fazlası gibi bazı tıbbi rahatsızlıkları olsa bile, neredeyse her kadın böyle bir diyete oturabilir.

Diyet ne kadar uzun sürerse, o kadar fazla kilo kaybedebilirsiniz. Ancak vücuttaki fazla yağ miktarını dikkate almaya değer. Ne kadar fazla mevcutsa, kilo verme süreci o kadar hızlı ilerleyecektir.

Karabuğday diyetinin çok büyük bir artısı düşük kalorili içeriğidir. Kalori saymanıza ve porsiyonlar halinde kendinizi aşağılamanıza gerek yok. Ama fazla taşınmamalısın. Her şeyde ölçüyü görmeniz gerekir.

Diyetin meyve vermesi için baharat, tuz, baharat ilavesinin yasak olduğunu dikkate almanız gerekir. Baharatlar ve çeşniler açlık hissini arttırır, bu da daha çok yemek yemenizi sağlar. Yine de fast food zincirlerinin baharat ilavesiyle yaygın olarak kullanılması boşuna değil. Ve tuzun vücutta su tutma özelliği vardır, bu da ödem ve aşırı kilolara neden olur. Kimsenin buna ihtiyacı yok.

Karabuğday diyetine zarar verir mi veya bundan fayda sağlar mı?

Karabuğday diyetinin bir kişiye uygun olup olmadığını belirlemek için, daha fazla fayda veya zarar belirlemeniz gerekir. Ayrıca bu diyet herkese uygun olmayabilir. Kontrendikasyonlar da var. Ve başlamadan önce, onları tanımanız tavsiye edilir. Daha da iyisi, bir uzmanla iletişime geçin. Ancak bu mümkün değilse, İnternet yardımcı olabilir.

Karabuğday diyetinin kimler için kontrendike olabileceği:

 • Öncelikle duodenum ülseri gibi gastrointestinal rahatsızlıkları olan kişiler için.
 • Şeker hastaları için.
 • Hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar için.
 • Yakın zamanda gastrointestinal ameliyat geçirmiş kişiler.
 • Kalp yetmezliği olan insanlar.

Diğer diyetler gibi karabuğday da hem yararlı hem de zararlı olabilir.

Karabuğday diyetinin dezavantajlarının listesi

 1. Bileşiminde karabuğday, vücudun tam çalışması için ihtiyaç duyduğu tüm unsurları içermediğinden, zaman zaman halsizlik, hızlı yorgunluk hissi olabilir.
 2. Karabuğday et proteininin yerini tamamen alamaz ve bu nedenle diyet süresi iki haftayı geçmemelidir.
 3. Karabuğday diyetinin, onu zorlaştıran çok katı kısıtlamaları vardır. Sadece karabuğday yemesine ve sadece kefir içmesine izin verilir. Kefirin yağsız veya yüzde bir olması arzu edilir. Her insan iki hafta boyunca böyle bir diyete dayanamaz.
 4. Daha önce de belirtildiği gibi, karabuğday gerekli tüm vitamin ve mineralleri içermez, bu da başlı başına büyük bir dezavantajdır. Vitamin takviyesi bu sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.
 5. Kronik hastalıkları olan kişilerin, karabuğday diyetine uyulması halinde bir ağırlığın meydana gelebileceğini dikkate almaları gerekir. Bu nedenle, bir diyete ancak bir uzmana danıştıktan ve onun gözetimi altında başlayabilirsiniz.

Karabuğday diyetinin avantajlarının listesi

 1. Karabuğday lapası neredeyse hiçbir kısıtlama olmaksızın günde birkaç kez yenebilir.
 2. Her gün daha fazla kilogram fazla kilo uzaklaşıyor, inanılmaz hafiflik ortaya çıkıyor.
 3. Fazla kilo çok çabuk geçer, ortalama olarak yaklaşık 7 kilograma kadar çıkabilir.
 4. Karabuğday mideyi ve bağırsakları mükemmel şekilde temizler.
 5. Cildin durumu ve görünümü belirgin şekilde iyileşecektir. Tırnakların durumu normale döner. Çatlamayı ve kırılmayı bırakacaklar. Bütün bunlar karabuğdaydaki yüksek vitamin içeriğinden kaynaklanmaktadır.

Özetle

Özetle söylenebilir. Her insanın bireysel olarak bir diyet seçmesi gerekir. Ve sonuçlar da tamamen bireysel olacaktır. Biri on kilo, biri iki kilo verebilir. Ve birisi için diyet hiç uygun olmayabilir. Büyük artı, hızlı kilo kaybı ile cildin sarkmaması ve aynı elastik ve gergin kalmasıdır.