Nasıl Hızlı Kilo Verilir: Haftada 5 Kilo Vermek İçin 5 Adım

hızlı kilo vermenin yolları

Nasıl hızlı kilo verilir? Fitness eğitmeni cevabı biliyor. Kendi kilo verme programını yürütüyor ve röportajları reddetmiyor. Uzmana göre, önemli ölçüde kilo vermeniz gerekiyorsa bu 7 günlük kilo verme planını kullanabilirsiniz. Haftada beş kilodan az garantilidir.

Acilen kilo vermen gerekiyor. Örneğin, önemli bir olaydan önce, fotoğraf çekimi veya deniz gezisi. Şu anda sormak istiyorum: "Nasıl hızlı kilo verilir? "Ve burada hızlı kilo vermenin vücut için stres olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, ona dikkatlice yaklaşmanız gerekir.

Eğitmene göre, sadece bir hafta içinde vücudun beş kilo saf yağ yaktırabileceğine inanmak saflıktır. Elbette gıda kısıtlamaları olan bir kalori açığı, vücudun yağ dokusunun bir kısmını ateş kutusuna atmasını gerektirecektir. Ancak yalnızca ölçeklerdeki sayılara yansıtılmayacak.

Yağ ile birlikte vücut fazla sudan ve bağırsakların bir kısmından kurtulacaktır. Bu diyet uzun süreli kilo kaybına neden olmayacaktır. Ancak kilo vermeye ivme kazandıracak ve ilk sonucu hızlı bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. Ve o, bildiğiniz gibi, güçlü bir motivasyon sağladığı için önemlidir.

Nasıl hızlı kilo verilir - beslenmedeki ana adımlar

1. Adım. Daha az karbonhidrat ve daha fazla protein tüketin.

Düşük karbonhidrat diyeti kilo vermenin en etkili yoludur. Haftalık bir karbonhidrat kesimi bile vücudu fazla suyu dökmeye zorlar. Ve ilk sonuçlar, ertesi sabah karbonhidratlı yiyeceklerin tamamen reddedilmesinden sonra görülebilir.

Bir hafta boyunca şekerli ve nişastalı yiyeceklerden (patates, makarna, pirinç, ekmek) uzak durun. Balık, et ve yumurta alımınızı artırın. Diyette protein artışı iştahı bastırır ve metabolizmayı hızlandırarak vücudu kilo vermeye zorlar.

2. Adım: Tüm Gıdaları Seçin.

Yani, endüstriyel işlemeye tabi tutulmamış olanlar. Bütün yiyecekler bir parça et, balık, yumurta, herhangi bir sebze, meyve veya meyvedir. Geri dönüştürülmüş yiyecekler, bir mağazada bir paket içinde satın aldığınız her şeydir. Bütün yiyecekler, işlenmiş gıdalardan her zaman daha doyurucudur. Vücudun kilo almasına neden olan ilave şeker ve tuz içermezler.

Adım 3. Kalori alımınızı azaltın.

Kilo vermek ve yağ kaybetmek için, yiyeceklerden aldığınız kaloriyi harcamanız gerekir. Diyetinizi sınırlamazsanız hızlı kilo vermek imkansızdır. Porsiyon boyutunu en az üçte bir oranında azaltın. Sadece ana öğünlerinizde yiyin ve özellikle yatmadan önce ara öğünleri atlayın. Diyetinizden tüm sosları ve çeşnileri çıkarın (ikincisi iştahınızı artırır).

Yağsız proteinleri seçin (az yağlı et ve balık). Ve tabağınızı taze sebzelerle doldurun. İçeceklerden kalori almayı bırakın - şekersiz su veya çay ve kahve için.

Nasıl önemli ölçüde kilo verilir - fiziksel aktivite

4. Adım Eğitim.

kilo kaybı için egzersiz

Vücudunuzun yağ yakmasını sağlayacak sihirli haplar yok. Ama egzersiz olabilir. Kuvvet antrenmanı ve aralık antrenmanı tam anlamıyla yağ dokusunu tüketir ve yağla beslenmeye devam eden kas dokusu miktarını artırır.

Önemli ölçüde kilo vermek için şunlara ihtiyacınız var:

  • ağırlık kaldırma - kuvvet antrenmanı kilo verirken yüksek metabolik hızı korur ve kas oluşturmaya yardımcı olur;
  • yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman alıştırması - Bu antrenmanın 5-10 dakikası fazla kilonun azaltılmasında 50-60 dakika süren günlük bir fitness seansı kadar etkilidir.

Haftada üç veya dört kez 10 dakika süreyle sınıra kadar antrenman yapmak yeterlidir. Bu, yerinde koşmak, dışarıda koşmak veya sabit bir bisiklette egzersiz yapmak olabilir.

Egzersiz modunuzu seçin:

  • 60 saniyelik dinlenmeyle 7 set 30 saniyelik sprint;
  • Aralarında 40 saniyelik dinlenme ile 20 saniyelik sprintten 10 set;
  • 30 saniye dinlenmeli 15 saniyelik 15 set

Adım 5. Spor salonunun dışında aktif olun

Fiziksel işle uğraşan insanlar, ofiste çalışanlara göre günde bin kalori yakıyor. İşiniz her zaman bilgisayar başında oturmanızı gerektirse bile, daha fazla hareket etmeye çalışın. Yürüyün, merdivenlerden yukarı yürüyün, işten sonra yürüyün. Her gece ayakta durmak veya dairenizi temizlemek bile önemli ölçüde daha fazla kalori yakacaktır.

Ve nasıl hızlı kilo verilir sorusuna güzel bir cevap? Kahve içmek. Daha fazla yağ yakmanıza ve fazla suyu vücudunuzdan atmanıza yardımcı olan sağlıklı bir kafein kaynağıdır. Bu tavsiyelere bağlı kalarak sadece bir hafta içinde fazladan beş kilodan kurtulabilirsiniz. Ve fazla kiloyla güvenle savaşmaya başlayın.